Sauliaus DAMBRAUSKO laiškas šilutiškiams dėl medžių projekto įgyvendinimo, 2018 10 03

Gerbiami Šilutiškiai, Bendrapiliečiai,

Jūsų bendruomenės susitelkimas apsaugant sveikus savo miesto želdinius tapo puikiu pavyzdžiu visai Lietuvai, kaip paprasta visuomenė gali įtakoti net didžiuliais pinigais ir interesais pagrįstus viešų erdvių projektų įgyvendinimą. Esminis tikslas buvo pasiekti, kad valdžia siekdama tiktai kuo didesnio Europos Sąjungos lėšų įsisavinimo staiga suprastų, kad ne meras, administratorius ar kiti klerkai turi nuspręsti, kas yra visuomenės poreikis ir kokie medžiai turi būti šalinami viešose erdvėse. Taip pat tai neturi diktuoti ir nebyli “eismo saugos gerinimo” deklaratyvi demagogija.

Didžiausias tikslas yra tai, kad rengiant visuomenei reikšmingus projektus į jų parengimą būtų įtraukti tikri reikiamų sričių specialistai, o jų ekspertine nuomone būtų vadovaujamasi tiek nusprendžiant dėl viešų erdvių, tiek dėl kiekvieno medžio likimo. Tačiau reikia suprasti, kad tiek profesionalus kraštovaizdžio išsaugojimas, puoselėjimas ar formavimas, tiek į rengiamą projektą patenkančių želdinių tinkamas būklės įvertinimas yra sudėtingas, specialių žinių reikalaujantis procesas, apimantis tiek želdinių ekologinės, tiek ir estetinės būklės tyrimą ir vertinimą saugomo bei formuojamo kraštovaizdžio kontekste.

Tik Jūsų pastangomis buvo pasiekta, kad norimų pašalinti želdinių būklę Šilutėje ekspertavo aukščiausios prabos Aleksandro Stulginskio Universiteto specialistai, kurių išvados privertė miesto valdžią koreguoti norimą įgyvendinti projektą. Be to, tik dėl Jūsų aktyvių pilietinių veiksmų projektas koreguojamas dalyvaujant tiems patiems dendrologijos specialistams bei kraštovaizdžio architektui.

Deja tikrai teks dalį medžių pašalinti jau vien dėl ilgametės jų nepriežiūros, fiziologinės būklės ar net (galbūt) kraštovaizdžio formavimo poreikio. Tačiau reikia aiškiai suprasti, kad šiuo metu dėl medžių būklės bei šalintinų medžių atrinkimo turi nuspręsti ne valdininkai, o tik specialistai, o jais mes pasitikime ir jie neprivalo teisintis ar atsiskaitinėti visuomenei dėl kiekvieno konkretaus atvejo, kuriame jų sprendimą nulėmė specialiosios kompleksinės jų žinios. Kitu atveju specialistai tiesiog nebedrįs dalyvauti ekspertizėse, projektų rengime ar jų koregavime, o viską vėl nuspręs tik valdžios klerkai.

NEPRARASKIME JAU LAIMĖTŲ POZICIJŲ !


Pagarbiai,
Saulius Dambrauskas (adv.)
Tel. (8-37) 321646

Informacija apie tai kas vyksta Šilutėje:

#ŽaliasSukilimas Šilutėje – aktyvi bendruomenė tapo įkvėpimu visai Lietuvai ir siunčia žinią lentpjūvėms „dievams“ (VIDEO+komentarai)

FB grupė: S.O.S. Šilutės medžiai


Medžių gynėjų grupės Facebook

MEDŽIŲ GYNĖJAI FB:

Apginkime Lietuvos Miškus!

STOP medžių kirtimui Lietuvoje

VILNIUS:

Gelbėkime Vilniaus medžius
(www.saugokmedi.lt)

Išsaugokime ŽALIĄ Kalnų parką Vilniuje

KAUNAS:

STOP kaštonų giljotinai

Kauno medžių kirtimui – STOP

Kaunas prieštarauja

KLAIPĖDA:

Už gyvą gamtą! Vakarų Lietuva

ŠIAULIAI:

Saugokime Šiaulių medžius!

ŠILUTĖ:

S.O.S. Šilutės medžiai

ARIOGALA

Ariogalos parkelis

P.S. jeigu kokia grupė ar puslapis nėra paminėti, praneškite mums info@gyvasmiskas.lt

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau