NEMUNO KELIAS kviečia bendruomenes į EITYNES už demokratiją ir teisę į savivaldą! 2019 07 29 / 18 val. Šančiuose

2019 liepos 29 d. 18:00-20:00 val. vyks eitynės už demokratiją Kaune „Nemuno kelias“. Eitynės vyks dviračių take Šančiuose. Pradžia – prie Šančių mokyklos, Vokiečių g. 164.

KVIETIMAS

Kviečiame visas Kauno bendruomenes solidarizuotis ir jungtis į eitynes už demokratiją Kaune!

Šios eitynės – tai reakcija į vieną po kitos kylančias problemas dėl dialogo nebuvimo tarp bendruomenių ir Kauno miesto savivaldybės: gyventojai yra neįtraukiamos į savo gyvenamosios aplinkos planavimo procesus, jų nuomonės yra nepaisoma, o kompetencija spręsti už save – menkinama. Aštuoniolika bendruomenių pasirašė deklaraciją dėl pilnavertiško dalyvavimo priimant Kauno miesto plėtros sprendimus ir įteikė ją Kauno miesto merui, tačiau iki šiol atsako į ją negavo.

Pastarųjų mėnesių įvykiai parodė, kad Kauno vadovai autokratiškai priiminėja sprendimus tarnaujančius ne visuomenės, o privataus verslo interesams. Neatsakingas miesto planavimas skaudžiai palietė daugelį rajonų ir paskatino Kauno bendruomenes vis garsiau kalbėti apie problemas, kurios rodo iškilusį pavojų demokratijai. Todėl kviečiame visus susirūpinusius dėl savo miesto kauniečius jungtis į eitynes už demokratiją ir kartu pareikšti savo teisę į vietos savivaldą.

Eitynės vyks Šančių dviračių take, kuriame balandžio pabaigoje įvyko bendruomenės pasipriešinimo naujai gatvei akcija “Nemuno kelias”.

Eitynėse dalyvaus tarptautinis samba grupių tinklas Rythms of Resistance, kuris kūrybinėmis protesto formomis kovoja su socialinėmis, politinėmis ir ekologinėmis problemomis visame pasaulyje. Šį kartą samba tinklas ROR solidarizuojasi su Kauno aktyvistais ir atvyksta kartu su mumis būgnų ritmu pasakyti „ne“ dominavimui, išnaudojimui, diskriminacijai ir priespaudai.

Renginys Facebooke –  Eitynės “Nemuno kelias”

Organizatorė – Žemųjų Šančių bendruomenė

Kontaktas pasiteirauti: Vita Gelūnienė, 869993787

Sekite įvykius FB  – “Nemuno Kelias”

Žemųjų Šančių bendruomenė FB

Pranešimas žiniasklaidai – eitynės už demokratiją

"Nemuno kelias" 2019 04 27

Muzika iš Šančių bendruomenės operos "Kopūstų laukas"Filmavo ir montavo – T. Kuriazovas

Posted by Nemuno kelias on 2019 m. birželio 8 d., šeštadienis

 


Šiuo metu veikia:

07.18-08.08 Foto paroda “Nemuno kelias


Kaip viskas prasidėjo?

🎬 O viskas prasidėjo nuo…2019 m. balandžio 27 d. žmonės susirinko.. Susitelkė. Prie Nemuno. Kaip mokėjo. Susikibo. Įvairūs amžiumi, stiliumi, politinėm pažiūrom ar be jų..Spontaniškai šiam susikibimui kilo pavadinimas – “Nemuno kelias”. Ir viskas vardan to, jog ši rekreacinė Nemuno pakrantė liktų be planuojamo čia tiesti dvijuosčio 3,5 km kelio🛣. Šio kilnaus susikibimo prasmę regėjo ratuoti, pėsti, įsimylėjeliai, mamos su vežimėliais, senjorai.. vaikai.. 🚲🛴🏃🏻‍♀️ir šiaip visi, kurie neabėjingi savo ir aplinkinių sveikatai 🤞🏻 Juk mūsų smegenys bėga nuo mūrų ir asfaltuoto kelio į gamtą.. save pailsint nuo itin spartaus gyvenimo tempo.. 💆🏻🌳🌲 Ir tai nėra vien kelių žaliųjų išgalvota.. Taigi. Susitelkė ne tik vietiniai (ačiū Jiems🙏🏼) ir taip išreiškė savo valią. Valia su “svoriu” 🏋🏻2019 m. balandžio 30 d. Žemųjų Šančių bendruomenės nariai ir šiaip miestiečiai atvyko Kauno miesto savivaldybėn į Nemuno krantinės rekonstravimo projekto pristatymą. Pateikė nuomonių, pateikė ir “svorį” – veik 6000 peticijos parašų, kurie.., kaip vėliau paaiškėja – yra “tik” Žemųjų Šančių gyventojų kaprizas.., į kurį neketinama rimtai atsižvelgti 🤷🏻‍♀️ ✅ Taip! Infrastruktūrai ir modernizavimuiSavivaldybė sako: “Mes Jums ten įrengsime poilsio aikšteles, paplūdimį. Neįgalieji galės važiuoti (jautri tema visada kabina). Ir tam reikia kelio”. O gyvenojai atsako: “Valio!👏🏻👏🏻 Mes norim ir labai laikinam šias idėjas. O bet tačiau.. Prie ko čia kelias ir poilsis gamtoje? 🤷🏻‍♀️Juk ir dabar yra daug kelių vedančių į dabartinį paplūdimį. Gal tvarkome, ką galime tvarkyti be kelio tiesimo, kur dabar jaukus dviračių takas Nemunu palei pušynus?”. Ir čia yra niuansų…😬Savivaldybė sako: “Neužgrobkit Nemuno, Šančiai! Jis yra visų!”Gyventojai atsako: “Jūs visiškai teisūs, Nemunas visų! Bet prie ko čia kelias?”. Balsas iš už kadro: “Čia planuojami statyti 16-aaukščiai, kurie net nedera su miesto architektūriniais planais, bendru kraštovaizdžiu. Gal čia jiems to kelio reikia?”. 🤷🏻‍♀️Ir istorija tęsiasi… 🎥Gyventojus palaiko vietinė žiniasklaida, vėliau nacionalinė.. Straipsniai, reportažai vienas po kito. Maldavimai. Atviri laiškai miesto merui Visvaldui Matijošaičiui.., tačiau tikslas vis dar kažkur horizonte. O jis toks paprastas – BŪTI I-Š-G-I-R-S-T-I-E-M-S. Juk demokratija? 🇱🇹#NemunoKelias #NemunoKrantinėsIšsaugojimas #MūsųSmegenysNoriPoilsio #Kaunas#KasVykstaKaune #Kaunas2022 #Lithuania

Posted by Nemuno kelias on 2019 m. birželio 6 d., ketvirtadienis

KK2: Šančių Žaliasis Sukilimas

#LNK #Kakadu KAS VYKSTA KAUNE? Šančių Žaliasis Sukilimas #NeAsfaltui #NemunoKelias #GyvoŽalioarBetono"Žmonės priešinasi Nemuno pakrantės asfaltavimui automobiliams.. Bendruomenė aiškiai pasakė – surinko 6000 parašų – "Mums šito kelio nereikia" — tačiau meras V. Matijošaitis nenori girdėti."

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2019 m. gegužės 20 d., pirmadienis

(☝🏻Žiniasklaidos dėmesys komentaruose)18 Kauno bendruomenių pasirašė už dalyvavimą darnaus miesto plėtroje. Kauno…

Posted by Nemuno kelias on 2019 m. birželio 18 d., antradienis

Didžioji diena – projekto pristatymas Kauno miesto savivaldybėje. Išstojimas su plakatu: "Visvaldai, išgirsk mums!…

Posted by Nemuno kelias on 2019 m. birželio 17 d., pirmadienis

Sekite įvykius FB  – “Nemuno Kelias”

Žemųjų Šančių bendruomenė FB


#LaisvėTaiAtsakomybė #MąstymoReforma
Gamtosauga, sveika aplinka – bendras gėris – nėra tik valdininkų, politikų ar „žaliųjų“ pareiga, tai – visų mūsų atsakomybė ir kiekvieno piliečio rūpestis!

#NacionalinisSaugumasSveikaAplinka#SveikaAplinkaSveikasŽmogus
Aplinkosauga tai prioritetinė valstybės ir visuomenės nacionalinio saugumo ir bendro gerbūvio, žmogaus ir tautos sveikatos sąlyga!

#KiekvienasPilietisAplinkosaugininkas​
„Ateityje žmogus galės vadintis žmogumi tik būdamas gamtosaugininku.“

(Justinas Marcinkevičius)

#PilietinėKontrolė #Budėk #MiškoSargyba #GyvybėsApsauga #PabuskLietuva
#PilietiBūkBudrus #SaugokMišką #TapkPilietineŽiniasklaida

Medžių gynėjų grupės Facebook

Apginkime Lietuvos Miškus!

STOP medžių kirtimui Lietuvoje

VILNIUS:

Gelbėkime Vilniaus medžius
(www.saugokmedi.lt)

Išsaugokime ŽALIĄ Kalnų parką Vilniuje

Išsaugokime Sapiegų parką!

Diskusija dėl Reformatų skvero rekonstrukcijos

KAUNAS:

STOP kaštonų giljotinai

Kauno medžių kirtimui – STOP

Kaunas prieštarauja

Nemuno Kelias

KLAIPĖDA:

Už gyvą gamtą! Vakarų Lietuva

ŠIAULIAI:

Saugokime Šiaulių medžius!

PANEVĖŽYS:

Už Žalią Panevėžį!

ŠILUTĖ:

S.O.S. Šilutės medžiai

ARIOGALA

Ariogalos parkelis

 

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau