Informacija žurnalistams dėl Labanoro žygio spalio 13 dieną (PROGRAMA)

KVIEČIAME Į LABANORO ŽYGĮ

Kada paskutinį kartą buvai girioje? Ar matei, kokia ji – NEREGĖTA LIETUVA? ATEIK IR PAMATYK PATS!

Labanoro moratorium​o pabaigai artėjant – spalio 13 dieną kviečiame į nacionalinį žygį per Labanoro girios miškus ir kirtavietes. Žygio tikslas – betarpiškai supažindinti Lietuvos gyventojus su realia padėtimi saugomose teritorijose ir parodyti, kad Labanoro girią ir kitus regioninius bei nacionalinius parkus galima panaudoti daug protingiau nei paprasčiausiai iškirsti.

Žygiui renkamės nuo 10 valandos, Labanoro miestelyje, estradoje prie seniūnijos. Automobiliams parkuotis vieta – aikštė už seniūnijos (sekite nuorodas vietoje). Žygio startas – 11 valandą. Visas maršrutas – maždaug 10 kilometrų. REGISTRACIJA ŽYGEIVIAMS: https://goo.gl/forms/wAZXI5RiJFOX11tu1 Šį atstumą praeisime per 3-4 valandas (su sustojimu pailsėti prie vieno gražiausių girios ežerų – Alnio). Į žygį kviečiame atvažiuoti kaip į šventę, pasiimti vėliavų, transparantų, muzikos instrumentų. Kartu su žygeiviais savo maršrutu pajudės baikeriai, kurie aplink visą Labanoro girią apvažiuos „Vilties ratą“. Baikeriai renkasi prie Labanoro bažnyčios, kur vėliau, 15 val. vyks šv.Mišios už Lietuvos miškus. Po žygio bus galimybė užsisakyti ir paskanauti vietinės žuvienės.

Po šv.Mišių, 16.30 val. kviečiame visus į koncertą, kuris vyks Labanoro estradoje prie seniūnijos. Tuos, kurie norės ramesnės aplinkos, 16.30 val. kviečiame į Saldutiškio miestelio dvarą, kur vyks paskaita-diskusija „O jei nekirstume Labanoro girios visai?“. Iš karto po paskaitos 18 val. Utenos kultūros centro Saldutiškio skyriuje vyks Mindaugo Survilos filmo „Sengirė“ peržiūra (įėjimas nemokamas).

Žygio metu vyks ​FOTO ir ​DRONŲ KONKURSAS: “Deforestation is Ugly – Real is Beautiful”. Kviečiame dalyvauti!​

ŠEIMOMS SU VAIKAIS – siūlomas trumpesnis Labanoro pažintinis takas.

Po žygio laukia edukacijos, diskusijos ir pokalbiai bei dainos prie Ugnies, karšta arbata ir gilių kava, bendras SUNEŠTINIS stalas.

Mes siekiame:

Sustiprinti ir užtikrinti deramą Saugomų Teritorijų ir senųjų miškų apsaugą – atsisakyti ​plynųjų ir atvejinių* kirtimų bei intensyvaus ūkininkavimo pačiose gražiausiausiose Lietuvos vietose, išsaugojant vientisą kraštovaizdį, gyvenimo būdą, protėvių ir gamtos paveldą ateities kartoms.

atvejiniai*– tas pats plynas kirtimas, tik per du kartus 5-10 metų bėgyje (neviršijant 20 metų laikotarpio)

Lietuvoje saugomos teritorijos sudaro mažiau nei 30 procentų, ir daugiau nei pusė iš jų vykdoma intensyvi (aktyvi) ūkinė veikla, kuri gali neatpažįstamai ir nepataisomai pakeisti šalies veido autentiškumą ir gamtinę aplinką. Tik 1,1 % iš jų sudaro žmogaus veiklos neliečiamo miško – sengirės likučiai.

Miškų politika, kirtimų normos ir būdai nėra tik ekonominis klausimas, kaip tai bandoma pateikti viešoje erdvėje, tai politinis, vertybinis pasirinkimas, o pagrindines gaires brėžia miškų savininkė – visuomenė.

​VIDEO ŽINUTĖ – KVIETIMAS YOUTUBE: ​

​DETALI ​PROGRAMA:
10.00 – Atvykimas, registracija
11.00 – Žygio pradžia, baikerių Vilties ratas aplink Labanorą
14.00 – 17.00 Žuvienė ant laužo (Ežerų žvejybos muziejus, Mindūnai, 4 Eur) Reikalinga registracija: https://goo.gl/forms/aXxsirOEPyKjIpWL2
15.00 – Šv. mišios “Už Lietuvos miškus” (Labanoro Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia)
16.00 – Palaikymo koncertas (Labanoro regioninio parko lankytojų centro kiemelis)
16.30 – Andrėjaus Gaidamavičiaus paskaita (Saldutiškio dvaras)
18.00 – filmo “SENGIRĖ” peržiūra (Saldutiškio kultūros centras)

​K​VIEČIAME ATSINE​ŠTI​ SAVO ŽINUTĘ​ ir visam pasauliui parodyt​i​, ką mes galvojame ir ko mes norim. Mums reikia tikrų girių ir natūralaus miško, kuris mus įkvėptų ir teiktų laimę​!​ ​​

#STOPplynikirtimai #PabuskGinkMišką
​#​IšsaugokimeGiriasAteitiesKartoms #NeregėtaLietuvaNeregėtiKirtimai
#LietuviKurGyvensiRyt #SeneliųMiškaiAnūkųRankose #AtkurkimeSengires  #LabanorasLietuvosŠirdis#MoratoriumasVisomsSaugomomsTeritorijoms
#ForestPeopleUnite #DeforestationsIsUgly #RealIsBeautiful#SaveForestSaveLIFE!

Word failas – KVIETIMAS Į LABANORO ŽYGĮ – ATEIK IR PAMATYK!

ORGANIZATORIAI: Labanoro žygio iniciatyvinė grupė, “Labanoro klubas”, Asociacija “Gyvas miškas”, Žalioji Lietuva
Informacinis partneris: ​www.gyvasmiskas.lt​
RĖMĖJAI: UAB “Print In”

​Kontaktiniai ​asmenys:

Andrejus Gaidamavičius 867887600

Monika Peldavičiūtė 860101906 info@gyvasmiskas.lt

2018 10 09|Kategorijos: Kas naujo|Žymos: , |
Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau