SOS signalas iš Druskininkų – miesto mero Ričardo MALINAUSKO kova su sveikomis šimtametėmis liepomis (VIDEO+komentarai)

#IšsaugokimeProtėviųPalikimą #LiepaMotinėlė

Siųskite savo laiškus ir komentarus DRUSKININKŲ SAVIVALDYBEI IR MERUI: meras@druskininkai.lt; info@druskininkai.lt;vilma.j@druskininkai.lt, agne.baranauskaite@druskininkai.lt

Šimtametės Vilkanastrų liepos, su kuriomis užaugo jau kelios sodybos kartos – jau garsenybės (VIDEO)

ISTORIJOS VEIKĖJAI: Druskininkų savivaldybė, meras Ričardas Malinauskas, kelio darbų vykdytojai, Vilkanastrų kaimo kaimo gyventojai ir liepų (žemės) savininkė Indrė Skuminienė, gyvenanti savo prosenelių sodyboje.

ISTORIJA: Per Vilkanastrų kaimą (Druskininkų raj.) tiesiamas kelias. Šalia to kelio, privačioje žemėje, auga šimtametės liepos, kurias planuose buvo numatyta nukirsti.

KAS VYKSTA: Liepų šeimininkė Indrė užprotestavo tokį sprendimą.

Išsaugoti liepas ir turėti kelią įmanoma

Kad išsaugoti liepas ir nutiesti kelią yra įmanoma – patvirtino ir darbų vykdytojai, tačiau Druskininkų meras Ričardas MALINAUSKAS užsispyrė liepas nupjauti ir liepė kaimo gyventojams “rinktis” – liepos arba kelias.

Buvo pradėta gyventojų apklausa su tokia klausimo formuluote:

“Ar pritariate kelio asfaltavimui ir senų, supuvusių liepų pašalinimui?”

Specialistai – liepos sveikos ir dar ilgai gyvens

Buvo iškviesti dendrologai ir specialistai, kurie nustatė, kad liepos yra sveikos ir ilgai dar gali gyvuoti.

ESMĖ: Medžius galima išsaugoti, o naujai tiesiamą kelią tikrai galima projektuoti, taip kad netrukdytų medžių šaknims. Vienintelis trikdis taikiam situacijos išsprendimui – valdininkų, mero užsispyrimas.

Pirma: apie viską jau parašė vietinė spauda. Liepos jau garsenybės 😉
Antra: liepas aplankė specialistai (Algis Davenis) ir pateikė išvadas – geras išvadas, kad liepoms dar augt ir žydėt 😉
Trečia: liepas užsistoja garbingi Lietuvos žmonės (kunigas Robertas Grigas)
Ketvirta: Kliūčių išsaugoti liepas nėra, tą patvirtino ir darbų vykdytojai – vienintelis trikdis – AMBICIJOS?

Vietinė spauda “Druskonys”

#IšsaugokimeProtėviųPalikimą #LiepaMotinėlė


Siųskite savo laiškus ir komentarus DRUSKININKŲ SAVIVALDYBEI IR MERUI: meras@druskininkai.lt; info@druskininkai.lt;vilma.j@druskininkai.lt, agne.baranauskaite@druskininkai.lt


Pokalbis su Indre Skuminiene. Kalbina Vaida Tubalaitė:


LRT reportažas iš įvykio vietos (2018 07 20)

LRT reportažas apie liepas – Indrė kviečia prisijungti ir sergėti liepas kartu!

"Indrė kviečia prisijungti ir sergėti liepas kartu – su palapinėmis, dainomis ir visokeriopa bendryste."Šimtametės Vilkanastrų liepos (Druskininkų raj.), su kuriomis užaugo jau kelios sodybos kartos – jau garsenybės (LRT, liepos 20)Dalia Tarailaite (..) Šiems medžiams gresia mirtis nuo valdžios rankos. Smuikininkė Indrė Skuminienė pasistatė palapinę po savo liepom, kad apsaugotų jas nuo sunaikinimo. Druskininkų savivaldybė kėsinasi iškirsti šimtametes liepas ir paplatinti vietinės reikšmės keliuką. O liepų ten auga daug! Pirmadienį jau atvažiuos darbininkai kirtėjai. Visa info laidoje "Laba diena Lietuva", nuo 53:45 min. Indrė kviečia prisijungti ir sergėti liepas kartu – su palapinėmis, dainomis ir visokeriopa bendryste. Susisiekite ir atvažiuokite,- galbūt tai bus svarbiausios jūsų gyvenimo atostogos! https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013698751/laba-diena-lietuva———————–SOS signalas iš Druskininkų – miesto mero Ričardo MALINAUSKO kova su sveikomis šimtametėmis liepomis (VIDEO+komentarai)#IšsaugokimeProtėviųPalikimą #LiepaMotinėlėSkaitykite daugiau: https://www.gyvasmiskas.lt/sos-signalas-is-druskininku-miesto-mero-ricardo-malinausko-kova-su-simtametemis-liepomis/Siųskite savo laiškus ir komentarus DRUSKININKŲ SAVIVALDYBEI IR MERUI: meras@druskininkai.lt; info@druskininkai.lt;vilma.j@druskininkai.lt, agne.baranauskaite@druskininkai.lt

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2018 m. Liepa 21 d., Šeštadienis

Socialiniuose tinkluose:


 

 

 

 


Piliečių laiškai savivaldybei:


Įvykių chronologija:

Liepos 24 dienos LRT Panorama reportažas:

LRT apie Druskininkų liepas. Paskutinės naujienos

LRT apie Druskininkų liepas. Paskutinės naujienos. Komentuoja Saulius Dambrauskas. 2017 07 24Žemiau Indrės Skuminienės FB komentaras:Justina: Sukiršino vietinę bendruomenę, liepdami "kumečiams" dirbtinai "rinktis" – kelias ar liepos, nors ne tame klausimas ir NIEKO RINKTIS NEREIKIA. Čia nėra liepų ar kelio klausimas – tai valdininkų ambicijų klausimas. Nes galima turėti ir tai ir tai. Panoramoje tas nepabrėžta. Čia tik kuoliukų ("patinų teritorijų karai") perstumdymo reikalas. Gėda merui DIRBTINAI priešinančiam bendruomenę.Simonas Norbutas – taip, paviešinkit tų medkirčių judesius ir mintis karts nuo karto. Jie žiauriai bijo viešumo (ypač kai tą daro tokie išsilavinę ir drasūs žmonės kaip jūs), o ir jums bus saugiau. AčiūJustina: ir visada tureti paruoštą kamerą filmuot, jei tik prijudėtų prie liepų.Indrė Skuminienė – Tai kol kas – Patas. Aš miegu po liepom, jeigu ką:) Tai jei vakar žiūrėjot Panoramą, gamtos aps. inspektorius pasakė tik vieną sakinį – vegetacijos metu liepas kirsti draudžiama. O tai iki rugs. pabaigos. Kadangi mano sklype kelininkai nukirto tris mažas liepaites ir obelį, iškviečiau gamtos aps ir jie gavo baudų. Tai dabar gal pamąstys prieš kertant. Viena tokia liepa – apie 1000 eur bauda. O jų dvi !Irena Žentalytė Bet nieko sau – tai va savavaliskai atejo, nukirto ir viskas…nesuvokiu kaip gali is vis i skypa koja kelti…Kazko as cia nesuprantuIndrė Skuminienė – netilpo su kranu, užkabino, po to nukirto, sukapojo ir į krūmus sukišo 🙂 ( čia darbininkai, o į galvą gavo vadovas, visai mielas žmogus – ech, ne taip viskas paprasta čia). Ir dar prie to pačio – mes su tuo vadovu buvom truputį patraukę nuo liepų kelią. Kai gavo baudą – vėl atstatė kuoliukus į buvusią vietą, mat koks viršininkas, atsikeršijo. Ir dabar jau liepos tikrai ant kelio😂Tai va, ir galvoju – būčiau nekvietus gamtos apsaugos, būtų kuoliukas per pusmetrį kitoj vietoj ir kirtimas tuoj pat. Kai pakviečiau – paaiškėjo, kad dar du mėn. jų negalima kirsti. Bet vis vien neramu.————SOS signalas iš Druskininkų – miesto mero Ričardo MALINAUSKO kova su sveikomis šimtametėmis liepomis (VIDEO+komentarai)#IšsaugokimeProtėviųPalikimą #LiepaMotinėlėSiųskite savo laiškus ir komentarus DRUSKININKŲ SAVIVALDYBEI IR MERUI: meras@druskininkai.lt; info@druskininkai.lt;vilma.j@druskininkai.lt, agne.baranauskaite@druskininkai.ltŠimtametės Vilkanastrų liepos, su kuriomis užaugo jau kelios sodybos kartos – jau garsenybės (VIDEO)Skaitykite daugiau: https://www.gyvasmiskas.lt/sos-signalas-is-druskininku-miesto-mero-ricardo-malinausko-kova-su-simtametemis-liepomis/

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2018 m. Liepa 25 d., Trečiadienis

Liepos 27 diena – liepą aplanko rašytojas, ekologas Romas Sadauskas:

“Druskininkų savivaldybės Vilkanastrų kaime smuikininkė Indrė Skuminienė nuo pirmadienio gyvena palapinėje, kurią pasistatė savo sodyboje po šimtamete dvikamiene liepa, taip norėdama ją išsaugoti nuo nukirtimo. Šiandien su visa šeima ir tėvu, rašytoju ir ekologu Romu Sadausku, aplankiau ponią Indrę. Kviečiu pasižiūrėti pokalbio vaizdo įrašą.

„Sakau visa tai atsakingai, kaip profesionalus ekologas, medžio biologijos žinovas: šiandien matyta dvikamienė Vilkanastrų kaimo liepa yra vienas unikaliausių Dzūkijos žemės medžių, kurį derėtų paskelbti gamtos paminklu, kaip, pavyzdžiui, Veisiejų parko uosį. Jos amžius – ne mažiau 100, o gal ir 150 metų, tad tenka stebėtis, kad yra tokia sveika ir gyvybinga. Estetiniu požiūriu šis medis puošia ne tik sodybą, o ir visą kaimą, visą apylinkę.

Senoji liepa neatskiriama nuo tokio pat seno ir gyvybingo šalimais lapojančio klevo, kurį šios sodybos šeimininkai, čia kurdamiesi, bus vienu kartu pasodinę. Šie medžiai išasfaltuoti kelią nė kiek nekliudytų, jeigu kelininkai turėtų gerų norų, o Druskininkų savivaldybė pakeistų požiūrį į senuosius medžius. Nestebina ilgametės kolchozinės tikrovės suluošinta kaimiečių dvasia ir požiūris į protėvių palikimą; jiems ši liepa būtų verta tik tada, jeigu rudenį nuo šakų byrėtų ne lapai, o piniginiai banknotai. Kai dėl ponios Indrės, šio kaimo augintinės, puikios smuikininkės bei šviesaus žmogaus, tai jos kova dėl tėviškės medžio, net jeigu ir nebūtų laimėta, yra šventa ir nebus užmiršta“, – sakė ekologas, rašytojas Romas Sadauskas.

Druskininkų savivaldybės Vilkanastrų kaime smuikininkė Indrė Skuminienė nuo pirmadienio gyvena palapinėje, kurią pasistatė savo sodyboje po šimtamete dvikamiene liepa, taip norėdama ją išsaugoti nuo nukirtimo. Šiandien su visa šeima ir tėvu, rašytoju ir ekologu Romu Sadausku, aplankiau ponią Indrę. Kviečiu pasižiūrėti pokalbio vaizdo įrašą.„Sakau visa tai atsakingai, kaip profesionalus ekologas, medžio biologijos žinovas: šiandien matyta dvikamienė Vilkanastrų kaimo liepa yra vienas unikaliausių Dzūkijos žemės medžių, kurį derėtų paskelbti gamtos paminklu, kaip, pavyzdžiui, Veisiejų parko uosį. Jos amžius – ne mažiau 100, o gal ir 150 metų, tad tenka stebėtis, kad yra tokia sveika ir gyvybinga. Estetiniu požiūriu šis medis puošia ne tik sodybą, o ir visą kaimą, visą apylinkę. Senoji liepa neatskiriama nuo tokio pat seno ir gyvybingo šalimais lapojančio klevo, kurį šios sodybos šeimininkai, čia kurdamiesi, bus vienu kartu pasodinę. Šie medžiai išasfaltuoti kelią nė kiek nekliudytų, jeigu kelininkai turėtų gerų norų, o Druskininkų savivaldybė pakeistų požiūrį į senuosius medžius. Nestebina ilgametės kolchozinės tikrovės suluošinta kaimiečių dvasia ir požiūris į protėvių palikimą; jiems ši liepa būtų verta tik tada, jeigu rudenį nuo šakų byrėtų ne lapai, o piniginiai banknotai. Kai dėl ponios Indrės, šio kaimo augintinės, puikios smuikininkės bei šviesaus žmogaus, tai jos kova dėl tėviškės medžio, net jeigu ir nebūtų laimėta, yra šventa ir nebus užmiršta“, – sakė ekologas, rašytojas Romas Sadauskas.

Posted by Romas Sadauskas on 2018 m. Liepa 26 d., Ketvirtadienis

Liepos 28 – tvorelė


Viršelio foto: meras R. Malinauskas (15 min)


Papildomai – kas vyksta Lietuvos miestuose ir miesteliuose?

Auksiniai sodinukai arba kaip savivaldos įsisavina milijonus ES eurų už šimtamečių medžių – gamtos paveldo naikinimą (FOTO+ komentarai)

https://www.gyvasmiskas.lt/auksiniai-sodinukai-arba-kaip-savivaldos-isisavina-milijonus-es-euru-uz-senu-sveiku-medziu-gamtos-paveldo-naikinima-skaitykite-daugiau-httpwww-gyvasmiskas-lt3519-2/

Planuojamos kaštonų alėjos skerdynės Šiauliuose sukėlė pilietinius protestus – nuo ko viskas prasidėjo? (papildyta komentarais)

https://www.gyvasmiskas.lt/planuojamos-kastonu-alejos-skerdynes-siauliuose-sukele-pilietinius-protestus-nuo-ko-viskas-prasidejo-papildyta-komentarais/

Kurmelio korporacijos karas su medžiais ir miškais

https://www.gyvasmiskas.lt/kurmelio-korporacijos-karas-su-medziais-ir-miskais/

Kreipimasis į piliečius dėl ES lėšomis masiškai naikinamo miesto medžių paveldo Lietuvoje – ruošiamas kolektyvinis ieškinys (renkama informacija)

https://www.gyvasmiskas.lt/kreipimasis-i-piliecius-del-masinio-miesto-medziu-paveldo-naikinimo-lietuvoje-ruosiamas-kolektyvinis-ieskinys-renkama-informacija/

Šančių Ąžuolo inkvizicija – Kauno savivaldybė verslui išduoda leidimus kirsti sveikus, šimtamečius ąžuolus (FOTO+peticija)

https://www.gyvasmiskas.lt/sanciu-azuolo-inkvizicija-kauno-savivaldybe-verslui-isduoda-leidimus-kirsti-sveikus-simtamecius-azuolus/

Šiauliečiai prašo palaikymo DĖL KAŠTONŲ ALĖJOS IR SENŲJŲ MEDŽIŲ IŠSAUGOJIMO ŠIAULIUOSE – pasirašyk PETICIJĄ UŽ!

https://www.gyvasmiskas.lt/siaulieciai-praso-palaikymo-del-kastonu-alejos-ir-senuju-medziu-issaugojimo-siauliuose-pasirasyk-peticija-uz/

Betono aikščių bumas arba kodėl serga ir miršta miesto medžiai?

https://www.gyvasmiskas.lt/betoniniu-aiksciu-bumas-arba-kodel-serga-ir-mirsta-miesto-medziai/

Atviras Gyčio PADEGIMO LAIŠKAS ŠILUTEI dėl medžių ir Šilutės savasties išsaugojimo – „mes visi broliai po žydinčia vyšnia“

https://www.gyvasmiskas.lt/atviras-gycio-padegimo-laiskas-silutei-del-medziu-ir-silutes-savasties-issaugojimo-mes-visi-broliai-po-zydincia-vysnia/

ŠIAULIAI ACIGAUNA – miesto plaučius į kelmus ir eurus? Ką mano piliečiai? (VIDEO+foto) 2018 05 02

https://www.gyvasmiskas.lt/siauliai-acigauna-miesto-plaucius-i-kelmus-ir-eurus-ka-mano-pilieciai-video-2018-05-02/

Kas slepiasi už Kauno medžių kirtimų istorijos?

https://www.gyvasmiskas.lt/kas-slepiasi-uz-kauno-medziu-kirtimu-istorijos/

Salomėja Jastrumskytė: medžių kirtimai dvasiškai sveikiems žmonėms sukelia nesaugumo jausmą ir širdies ligas

https://www.gyvasmiskas.lt/salomeja-dvasiskai-sveiki-zmones-emocingai-reaguoja-i-medziu-kirtimus-nes-kesinamasi-i-ju-saugumo-jausma-arba-kodel-medziu-kirtimai-sukelia-sirdies-ligas/

#PiliakalniųErozija – ar neištiks plynai iškirsto Kartenos piliakalnio Gedimino kalno likimas? ES milijonai ir VSTT užsakymai

https://www.gyvasmiskas.lt/piliakalniuerozija-ar-neistiks-plynai-iskirsto-kartenos-piliakalnio-gedimino-kalno-likimas-es-milijonai-ir-vstt-uzsakymai/Medžių gynėjų grupės Facebook

MEDŽIŲ GYNĖJAI FB:

Apginkime Lietuvos Miškus!

STOP medžių kirtimui Lietuvoje

VILNIUS:

Gelbėkime Vilniaus medžius
(www.saugokmedi.lt)

Išsaugokime ŽALIĄ Kalnų parką Vilniuje

KAUNAS:

STOP kaštonų giljotinai

Kauno medžių kirtimui – STOP

Kaunas prieštarauja

KLAIPĖDA:

Už gyvą gamtą! Vakarų Lietuva

ŠIAULIAI:

Saugokime Šiaulių medžius!

ŠILUTĖ:

S.O.S. Šilutės medžiai

ARIOGALA

Ariogalos parkelis

P.S. jeigu kokia grupė ar puslapis nėra paminėti, praneškite mums info@gyvasmiskas.lt

 

2018 07 21|Kategorijos: Kas naujo, Miesto medžiai, Uncategorized|
Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau