Japoniška miškų terapija ŠINRIN – JOKU. Dr. Qing Li paskaita (Japonija) (VIDEO) Anykščių Miško festivalis, 2017 07 22

„Vienas iš renginio svečių bus Dr. Qing Li, į Anykščių miško festivalį atskrendantis iš Tokijo. Dr. Li yra Japonijos miško medicinos asociacijos prezidentas ir jau trisdešimt metų tiria miško poveikį žmogaus sveikatai. Jis supažindins festivalio dalyvius su japoniškąja miško terapija – Šinrin – joku. Japonijos miškuose ir parkuose veikia šios terapijos centrai, ir ši sveikatinimosi tradicija, propaguojama Japonijos vyriausybės, sparčiai populiarėja visame pasaulyje.

„Miško terapija jau 2017-aisiais buvo paskelbta viena iš dešimties svarbiausių pasaulinių SPA tendencijų“ – sako Dovilė Navickienė, festivalio rėmėjų SPA VILNIUS marketingo vadovė. Ji priduria, kad šalyse, kuriose miškas yra labiau egzotika, nei įprastas reiškinys, miško terapija yra vertinama kaip itin prabangi ir išskirtinė paslauga. O mes Lietuvoje turėdami nuostabius miškus dažnai šio turto nevertiname arba vertiname kaip savaime suprantamą dalyką. “

„Yra dvi pragrindinės religijos Japonijoje. Šintoizmas ir Budizmas. Abi jos siejasi viena su kita ir mato mišką kaip dieviškumą apraišką. Mes turime savo žodyne žodį „karoshi“, o tai reiškia mirtį nuo per didelio darbo krūvio, tad suprantama, kad žmonės ieško pagalbos miške.“

„Širin-Joku kilo 1980-aisiais iš Japonijos nacionalinės sveikatingumo programos, siekiant padėti darbuotojams sumažinti patiriamą stresą. Šiuo metu yra apie 62 miško terapijos verslo centrai. Japonijoje šie verslai suteikia kraujospūdžio tyrimų paslaugas bei aromaterapijos kursą.“

„Jei gamta gali išgydyti tavo ligas, kas gali būti geriau. Na, vienas iš būdų kaip tai galėtų būti dar geriau – jeigu nacionalinės sveikatos ir draudimo kompanijos mokėtų už tai, o ateityje atėjus laikui daktarai galėtų išrašytų miško terapiją vietoje vaistų. Tai yra įmanoma ateitis, kurioje mūsų sveikatos lygis pakiltų ne tiek medicinos pažangos, bet grįžimu atgal į gamtą dėka.“

 

Li teigimu, Shinrin Yoku prasidėjo Japonijoje pirmiausia todėl, kad tai yra miško civilizacija

1982 m. Japonijoje buvo pristatyta nacionalinė miško maudymosi sveikatos programa. Pirmą kartą tai programai skirtame Akasawa miške buvo Japonijos kiparisų medžių giria. Šie medžiai išskiria citrinų kvapą ir garus.

Shinrin Yoku nėra žygis pėsčiomis, bėgimas ar pratybos, tai yra patirtis. „Shinrin Yoku yra tarsi tiltas. Atverdamas savo jausmus, jis sulėtino atotrūkį tarp mūsų ir gamtos pasaulio „, – teigia Li. Kai tai atsitinka, kūnas ir protas gali imti gyti.

Shinrin Yoku prasidėjo Japonijoje, Li teigimu, pirmiausia todėl, kad tai yra miško civilizacija. Japonijos kultūra, filosofija ir religija yra suformuota iš miško. Japonija yra tankiai apgyvendinta, bet ji taip pat turi daugiau kaip 3000 mylių miško. Abi Japonijos oficialiosios religijos (šintoizmas ir budizmas) tiki, kad miškas yra dieviškos kilmės. Budizmas tiki, kad gamtinis pasaulis yra Dievo žodis. Šintoistai tiki, kad dvasia ir gamta yra viena, ji randama akmenyse, medžiuose, upeliuose ir vėjyje. Ši dvasia vadinama kami.

Gamta yra kiekvieno Japonijos gyvenimo aspekto dalis. Žodis „Shizen“ reiškia gamtą, jis yra vienas iš septynių „Zen“ estetikos principų, o tai reiškia, kad mes visi esame susiję su gamta emociškai, dvasiškai ir fiziškai. Pavyzdžiui, kada rudenį japonai turi mėnulio vaizdus („tsukimi“). Šeimos ir draugai susirenka toje vietoje, kurioje jie gali aiškiai matyti mėnulį ir papuošti rudens gėlėmis ir pampų žole.

Viena pagrindinių miško maudynių privalumų yra kvėpavimas natūralia miško aromaterapija. Nustatyta, kad augalų cheminės medžiagos, vadinamos fitoncidais, stiprina imuninę sistemą. Nuolatos žaliuojantys augalai kaip pušys, kedrai, eglės ir kiti spygliuočiai yra didžiausi fitoncidų gamintojai. Li naudoja eterinius aliejus, kad įvestų miško kvapus uždarose patalpose. Jo mėgstamiausias yra Hinoki aliejus. Tyrimai parodė, kad fitoncidų poveikis padidina natūralių žudikių (NK) ląstelių skaičių ir aktyvumą, kurie padeda kovoti su ligomis, mažinti streso hormonų lygį, padidinti miego valandas, pagerinti nuotaiką, mažinti kraujo spaudimą ir harmonizuoti nervų sistemą.

Kurkite savo Shinrin Yoku praktiką

Viena iš svarbiausių šios knygos ištraukų yra apie tai, kaip įtraukti „Shinrin Yoku“ praktiką į bendrą Jūsų sveikos gyvensenos planą.

Li apibūdina mišką kaip Mamą, šventą vietą, gydymo rojų, kuris yra Miško Medicinos pagrindas. Jei norite patirti gamtą, jis siūlo rasti vietą, kuria jums patinka eiti. Palikite už savo telefonus ir fotoaparatus. Tegul tavo kūnas veda Tave. Leisk jausmams prabilti. Pajusk garsus, kvapus ir įstabius gamtos reiškinius. Raktas į nuostabią gamtos galią atsiveria per penkis pojūčius. Tegul gamta patenka per akis, ausis, nosį, burną, rankas ir kojas.

SKAITYKITE PLAČIAU: Į Lietuvą atvyksta Japonijos miškų medicinos mokslų prezidentas Qing Li – ateis laikas, kai gydytojai išrašinės miško terapiją vietoje cheminių vaistų (VIDEO)

Intro:

Visa paskaita:

2018 07 22


Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau