Gyvo miško paramos ataskaita. 2020 m. balandžio – rugpjūčio mėn. (5 mėn.)

Miško bičiuliai, skelbiame „Gyvo miško“ paramos, išlaidų ir veiklos ataskaitą 2020 m. balandžio – rugpjūčio mėn. (5 mėn.)

GYVAS MIŠKAS – tai pilietinė iniciatyva, kuri jungia žmones ir bendruomenes, kuriems rūpi natūralių miškų ir gyvosios Gamtos išsaugojimas ir puoselėjimas. Ši pilietinė aplinkosauginė iniciatyva yra kuruojama kelių koordinatorių bei išlaikoma savanoriškais žmonių įnašais.

MŪSŲ TIKSLAS – iškelti aplinkosaugą kaip prioritetinę valstybės ir visuomenės nacionalinio saugumo ir bendro gerbūvio sąlygą! Plėsti pilietinės žiniasklaidos platformą, stiprinti bendruomenes ir jų tinklą, stiprinti pilietines galias, kurti veikiantį ir stiprų pilietinės gynybos ir kontrolės mechanizmą, kuriame galėtų dalyvauti kiekvienas. Kartu su bendraminčiais kurti ir populiarinti gyvos, žalios Lietuvos viziją!

Paskutinių įvykių apžvalga:

Gydančių miškų vizijos pristatymas tarptautinėje parodoje “Baltijos miškai 2020”

Liepos 4d. dalyvavome tarptautinėje parodoje “Baltijos miškai”, kur pristatėme “Gyvo miško” veiklą, siekius, Gydančių miškų viziją bei pasaulines tendencijas ir alternatyvas. Džiaugiamės, jog parodoje taip pat persvarą pradeda imti nemedieninių miško išteklių panaudojimas.

VIDEO: 

Susitikimas su K. Mažeika dėl Girulių miško, kuriame planuojama geležinkelio plėtra

PRAMONINĘ AR ŽALIĄ LIETUVĄ TU SVAJOJI? #Klaipėda#Giruliai #Uostas

#Giruliai Susitikimas su K. Mažeika dėl Girulių miško, kuriame planuojama geležinkelio plėtra.P. S. Mažeika neatvyko🤔

Posted by Austė Juozapaitytė on 2020 m. liepos 2 d., ketvirtadienis

Kodėl svarbu išsaugoti Girulių mišką?

Kalbamės su ilgamečiu architektu Edmundu Benečiu apie Girulius, uosto plėtrą ir galimas pasekmes Lietuvos pajūriui.

Skirk 8min, kad po to nesakytum, jog nežinojai! Iš oficialaus poveikio aplinkai vertinimo: “poveikis Lietuvos Baltijos jūros pakrantei, jos kraštovaizdžiui, Neringai ir Kuršių marioms, faunai ir florai bus tiesioginis, ilgalaikis, reikšmingas ir neigiamas.”

Edmundas Benetis apie Girulių mišką, uostą ir pajūrio ateitį

Kodėl svarbu išsaugoti Girulių mišką?🌲🌲 #Klaipėda #Uostas #Giruliai #ŠokUžPajūrį #IšsaugokimeGiruliųMišką Kalbamės su ilgamečiu architektu Edmundu Benečiu apie Girulius, uosto plėtrą ir galimas pasekmes Lietuvos pajūriui. Skirk 8min, kad po to nesakytum, jog nežinojai!Iš oficialaus poveikio aplinkai vertinimo: "poveikis Lietuvos Baltijos jūros pakrantei, jos kraštovaizdžiui, Neringai ir Kuršių marioms, faunai ir florai bus tiesioginis, ilgalaikis, reikšmingas ir neigiamas."ŠOK UŽ PAJŪRĮ 👉 https://www.facebook.com/events/319895075699581/

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2020 m. liepos 22 d., trečiadienis

Akcija “Šok Už Pajūrį – Išsaugokime Girulių mišką”

VIDEO:

VIDEO "Šok už pajūrį" 07 25, Melnragė

Kas negalėjot savaitgalį kartu šokti už Girulių mišką, dalinamės renginio akimirkomis ir dėkojame visiems prisidėjusiems ir kūrusiems bendrą šventę! Tebūnie plinta naujos, bendrakūrybinės taikaus pasipriešinimo formos, kuriančios naują viziją! #ŠokUžPajūrį #IšsaugokimeGiruliųMiškąAČIŪ 🙏☺️🌳🌊💃Ateik Ateik už priėmimą į savo erdvęStudija GROCK už sceną ir puikų garsąSUSIMETAM.LT už lėšų rinkimo platformą Remis RAW už dieviškus skanumynus ir užpildytus skrandžiusŽydrūnui už kūrybinės erdvės stogąPajūrio kempingas / Seaside camping už miško gynėjų priėmimąMiško darželiui už vaikų kampelįJonas Viskontas už įrengtą tinklinio aikštelę ir pamokasRolandas Žigonis už renginio viršelio dizainąMarius Tumšys už idėjos palaikymą ir Jūratės kvietimo įgarsinimą bei Kristijonui Lučinskui už garso takelio įrašymąTykuma Photography už Jūros nuotraukas ir video kvietimusUž turiningą ir užpildytą dienos programą: Zilvinas Gruodis, Rasa OM, Sigita Mockute, Mindaugas Padagas, Justina Joana, Laura Gaucyte,Solange Arzu, Ieva Deina, Lauras Malakauskas ir Monika Malakauskienė, Monika Juskeviciute, Andrius Vilko, Konstantin Klevcov Diskusijos dalyviams už pasidalintą informaciją ir išsakytą poziciją: Edmundui Benečiui, Renaldui Kulikauskui, Gediminui Paplauskui, Vaidai Venskutonytei, Simonui Gentvilui, Gintarui Ramašauskui, Viktorui Kavoliui.Ilgasijonių pajūrio fėjų komandai ir burtams Aistė, Monika, Agata, Dovilė, Odeta, Linai, Agotai, LauraiVisiems vyrams už stiprių rankų pagalbą ir palaikymą.👉Primename, platformoje susimetam.lt liko paskutinė diena prisidėti prie renginio išlaidų: https://susimetam.lt/campaign/20/sok-uz-pajuri-issaugokime-giruliu-miska

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2020 m. liepos 29 d., trečiadienis

DISKUSIJA – “Ateities pajūris: pramoninio aptarnavimo zona ar rekreacinė vertybė?”

Skaitykite daugiau:

15min: Aistros prie Girulių: valdžios ketinimus dėl uosto ir geležinkelių vertina kaip būsimą ekologinę katastrofą

Piknikas “Už Žalią Palangą” 08 22

Pa­lan­gos mies­tas yra ku­ror­tas ir kartu istorinis par­kas, ku­rio net 80 pro­c. te­ri­to­ri­jos uži­ma pu­šy­nas. Tačiau kaip neprarasti savo žaliosios tapatybės ir šerdies vis intensyvėjant statyboms ir žaliųjų erdvių užstatymui?

Šia akcija norima atkreipti dėmesį, kad visuomenei reikia neužstatytų jaukių, žalių erdvių, nes tai bendravimo, poilsio ir socializacijos erdvė.

Akcija “Už Skaidrų Pajūrį” – informaciniai rėmėjai 

#KurMūsųDušinės #MeilėJūraiNeKorupcijai 

“PAJŪRIO ZONA – tai GAMTOS VERTYBĖ – ne statybų aikštelė. PROBLEMA, jog, kol mes miegojom arba gulėjom prie Jūros, mūsų taip mylima ir “neliečiama” pajūrio apsaugos zona buvo daug kartų liberalizuota ir privatizuota ir galiausiai nuo šių metų Vyriausybės išbraukta iš kurortų apsaugos zonos.

Šios teritorijos naudojimo reglamentavimas ir apsauga, yra nepakankami, o esami teisės aktai dažnai pažeidinėjami. Tai kelia grėsmę vertingoms ir ekologiškai jautrioms Baltijos pajūrio teritorijoms bei mūsų teisei į atvirą pajūrį.”

LNK Žinios: Visuomenininkai sukilo prieš stebuklus Palangoje prie jūros 2020 06 12

Šįkart gynėm Birutės Botanikos parką nuo neteisėtų statybų #Akcija #UžSkaidrųPajūrį #KurMūsųDušinės #MeilėJūraiNeKorupcijai 2020 06 12⛱🌊🙈🙉🙊"Mato visi. Pajūrio juostoj apskritai yra nemažai čia pristatyta, bet šitas pats įžūliausias"Ar žinai, jog apytiksliai skaičiuojant, vienam Lietuvos gyventojui priklauso tik 3 centimetrai Lietuvos pajūrio? Pajūrio apsaugos zona tai labai maža ir jautri gamtos teritorija mums visiems… O šiandienos situaciją turim tokią – Meilės alėjoje, pušyne prie jūros – atsirado 700 kvadratinių metrų dušinių pastatas. Stovi jos nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje, 1-ojoje kurorto apsaugos zonoje, tiesiog BIRUTĖS BOTANIKOS PARKE, kur naujų pastatų statyba visai negalima, taip pat draudžiama nuolat ar laikinai gyventi žmonėms. Deja, statinys visiems aiškiai primena individualų gyvenamą namą, nors pagal išduotą leidimą tai rekreacinės paskirties, visuomenės poilsio aptarnavimo pastatas. Kol Klaipėdos prokuratūra čia nemato viešo intereso pažeidimų, o STT įžvelgią galimą korupciją ir savavališkas statybas, MES SAKOM – KUR MŪSŲ DUŠINĖS? Čie ne Jūsų kiemas – čia mūsų Pajūris! PAJŪRIO ZONA – tai GAMTOS VERTYBĖ – ne statybų aikštelė. PROBLEMA, jog, kol mes miegojom arba gulėjom prie Jūros, mūsų taip mylima ir "neliečiama" pajūrio apsaugos zona buvo daug kartų liberalizuota ir privatizuota ir galiausiai nuo šių metų Vyriausybės išbraukta iš kurortų apsaugos zonos. Šios teritorijos naudojimo reglamentavimas ir apsauga, yra nepakankami, o esami teisės aktai dažnai pažeidinėjami. Tai kelia grėsmę vertingoms ir ekologiškai jautrioms Baltijos pajūrio teritorijoms bei mūsų teisei į atvirą pajūrį.

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2020 m. birželio 17 d., trečiadienis

Diskusija –  “Ar Lietuvai reikia nacionalinio oro uosto Kaišiadoryse?”

Dalyvavimas vietos bendruomenės inicijuotoje diskusijoje dėl Kaišiadorių uosto.

AR ŽINAI, jog planuojamas naujas nacionalinis oro uostas Kaišiadoryse?

“Vyriausybei dar tik svarstant naujojo oro uosto tarp Vilniaus ir Kauno idėją, Kaišiadorių rajono savivaldybė tam jau rezervavo 1800 hektarų šalia Žaslių. Į teritoriją įsirėžęs draustinis planuose yra subtiliai „iškirptas“ iš oro uosto zonos. Gyventojai piktinasi, kad teritorija su jų žemėmis taps pramoninė,o jie apie tai sužinojo tik atsitiktinai. Valdžia pripažįsta – jei nebus oro uosto, tai teritorija atiteks stambiam investuotojui.”

Daugiau informacijos –  NE ORO UOSTUI

 

Nidos bendruomenės konsultacija dėl išpiltų asfalto atliekų UNESCO saugomame miške

Liepos-rugpjūčio mėnesiais konsultavome Nidos bendruomenę dėl Kuršių nerijos nacionaliniame parke niokojamų miško takų – su savivaldybės žinia nelegaliai išpiltų taršių asfalto atliekų. Raštu kreipėmės į atsakingas institucijas greičiau imtis veiksmų ir pašalinti atliekas. Šiuo metu yra padėtos šios pažeidimo procedūros: Aplinkos apsaugos departamentas pradėjo tyrimą ir atliko neplaninį patikrinimą (atsakymo dar laukiame). Kuršių nerijos nac.parko direkcija informaciją apie galimus pažeidimus perdavė kultūros paveldo departamentui ir UNESCO atstovybei. (Laukiama atsakymų)

Laidos “Žalioji byla” reportažas apie niokojamus Nidos miško takus – Miško takai Nidoje paversti asfalto atliekų sąvartynais

SUSTABDYTAS Ąžuolų kirtimas Bileišių kaime, Zarasų rajone

Rugpjūčio mėnesį gavę pranešimą vykome į Bileišių kaimą saugoti ten kertamų 300-400 metų ąžuolų. Vykdant kelio asfaltavimo darbus buvo iškirsta visa kaimo gatvę juosusi šimtamečių medžių alėja. Atvykus į vieta pavyko sustabdyti likusių dvejų Ąžuolų kirtimą. Kreipėmės į atsakingas institucijas, seniūniją, kelių direkciją ir prezidentūrą. Tuomet projektuotojas pirmą kartą gyvai atvykęs į projektuojamo kelio vietą kartu ieškojo sprendinių kaip išsaugoti Ąžuolus. Dėl šio ir kitų atvejų, kuomet tiesiant kelius yra iškertami medžiai, prezidentūra sutiko ieškoti sprendimų ir rudenį inicijuoti susitikimą su kelių direkcija bei aplinkosaugininkais.

KARŠTOS DISKUSIJOS: MEDŽIOKLĖ SU LANKAIS – kur baigiasi reguliavimas ir prasideda pramoga…? 

“O jei iškelsime klausimą: „Ką medžioklės lanku įteisinimas turi bendro su gyvūnų populiacijos reguliavimu ir jų gerovės užtikrinimu (ką medžiotojai nuolat pabrėžia kaip pagrindinę savo funkciją)? Tada sunkiai rasime logišką atsakymą. Ar Lietuvoje baigėsi švinas, kad nebegalime šių funkcijų užtikrinti dabar įteisintais ginklais? Taigi, tikslas greičiausiai yra kitas: pramoga, turizmas, verslas.” – Pilietinė nuomonė

“Šiandien prie Aplinkos ministerijos rinkosi: ginantys medžiotojų garbę ir ginantys gamtą ir gyvūnus… Jaučiate skirtumą? Aš jaučiu. Tai senos ir naujos paradigmos susidūrimas vienoje vietoje ir beveik (skirtumas 2 valandos) viename laiko taške. Senoji paradigma – kūrybiškai naujomis technologijomis pritaikyti gamtą prie žmonių veiklos. Naujoji paradigma – kūrybiškai naujausiomis technologijomis ir požiūriu pritaikyti žmonių veiklą prie kiek galima mažiau liečiamos gamtos. Jaučiate skirtumą? Aš jaučiu.” – Martynas Nagevičius

…apie KLIMATĄ, MIŠKUS, CO2 ir kitą – arba kaip juoda tampa balta? 

Interviu su mokslininku Alanu Petrausku:

“Ne dėl to papuolam į bėdą, kad kažko nežinom, bet dėl to, kad žinom neteisingai.”

“VISA MOKSLO ESMĖ YRA KVESTIONUOTI PRIIMTAS DOGMAS.”

“Baisiausia yra, kai bandoma prievarta primesti vieną nuomonę…”

Alanas neginčija fakto, kad keičiasi klimatas, bet ar tikrai tai priklauso tik nuo CO2? Kokį vaidmenį čia užima miškai, vandenynai ir Saulė?

“NE KLIMATAS FORMUOJA MIŠKĄ, O MIŠKAS KLIMATĄ. Remiantis “biotic pump” modeliu, miškas formuoja upes, debesų susidarymą ir vėjus, pernešančius drėgmę iš vandenyno į kontinentą, kas savo ruožtu įtakoja vandenyno srovių tėkmę ir kitus globalius procesus. Be to, miškas veikia, kaip termostatas, palaikydamas optimalią aplinkos temperatūrą.”

“Mokslininkai dažnai sieja klimato kaitą su CO2 emisija, užmiršdami žymiai svarbesnį faktorių – globalų paskirų vietovių numiškinimą.”

Alanas Petrauskas – "KLIMATO KAITA, MIŠKAI, CO2 ir kt."

Pakalbėkim apie KLIMATĄ… Mokslininko Alano Petrausko PASKAITA "KLIMATO KAITA, MIŠKAI, CO2 ir kita – arba kaip juoda tampa balta?" 2020 04 24"Ne dėl to papuolam į bėdą, kad kažko nežinom, bet dėl to, kad žinom neteisingai.""VISA MOKSLO ESMĖ YRA KVESTIONUOTI PRIIMTAS DOGMAS.""Baisiausia yra, kai bandoma prievarta primesti vieną nuomonę…"Alanas neginčija fakto, kad keičiasi klimatas, bet ar tikrai tai priklauso tik nuo CO2? Kokį vaidmenį čia užima miškai, vandenynai ir Saulė?Žiūrėkite plačiau 😉

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2020 m. balandžio 28 d., antradienis

Svečiuose pas Marių.. – “Kaip susikurti MIŠKO SODĄ?”

„Mišką kitaip dar galima pavadinti rojumi. Jis – prigimtinė žmogaus vieta“, – sako Marius ir kviečia kurti miško sodus, kuriuose galėtume ne tik grybauti, bet ir gauti miško gėrybių kone ištisus metus.”

VIDEO reportažas iš apsilankymo pas gamtininką, žolininką, bitininką, miško sodų kūrėją Marių Krikščiūną. 🐝🌿 Marius dalinasi savo patirtimi ir DAUG PRAKTINIŲ PATARIMŲ, kaip išsirinkti žemę, suplanuoti ir suformuoti savo sodą, kokius ir kaip geriausiai sodinti medelius, norint sukurti įvairovės pilną MIŠKO SODĄ.

VIDEO žiūrėti ČIA: 


Visą susitikimų medžiagą ir naujienas galite rasti https://www.facebook.com/gyvasmiskas.lt/

GYVO MIŠKO veiklos videodienoraštis čia

Bendraminčiai renkasi – FB „Apginkime Lietuvos miškus“


Finansinės paramos ATASKAITA – išlaidų pasiskirstymas

GAUTA FINANSINĖ PARAMA: 5616,7 (5mėn) (1 mėnesio biudžetas 1123,34 Eur )

PANAUDOTA: Administracinės išlaidos – už koordinacinį darbą: 2205 Eur (441Eur/mėn)

Kelionių išlaidos, kuras: 1088,73 Eur

Viešinimo išlaidos: 431,07 Eur

Ryšio paslaugos: 793,41 Eur

Spausdinimo išlaidos: 110,35 Eur

Svetainės palaikymas: 126,89 Eur

Akcijos “Šok už pajūrį” organizavimo šlaidos (aparatūros nuoma, plakatų spausdinimas, atlikėjų kuro išlaidos): 750 Eur (Ačiū platformai SUSIMETAM.LT)

Kitos išlaidos: 154,76 Eur

NUOŠIRDŽIAI DĖKOJAME VISIEMS PRISIDĖJUSIEMS –  MŪSŲ STIPRYBĖ BENDRYSTĖJE!


ATASKAITOS:

Gyvo miško paramos ataskaita. 2020 m. sausio – kovo mėn.

Gyvo miško paramos ataskaita. 2019 m. spalio – gruodžio mėn.

Gyvo miško paramos ataskaita. 2019 m. liepos – rugsėjo mėn. (VIDEO)(GYVAS APTARIMAS)


IDĖJOS IR VIZIJOS:

Gydantis miškas – vizija Lietuvai

GYVO MIŠKO reforma: holistinė miškininkystė

MIŠKO MANIFESTAS


ATMINTINĖS:

#SOS MIESTO MEDŽIŲ ATMINTINĖ. Ką daryti pastebėjus miesto medžių kirtimą?

#SOS MIŠKAS – ATMINTINĖ. Ką daryti pastebėjus vykdomą ar planuojamą kirtimą (sužymėtus medžius)

#ATMINTINĖ Ką daryti radus gamtoje paliktas atliekas?


DŽEMPERĮ PERKI – MIŠKĄ REMI!

#MiškoSargyba #Džemperiai #ĮSIGYK #Paremk 

Unikalūs ŽALI IR JUODI, trumpi ir ilgesni “Gyvo miško” džemperiai tikriems miško sargams, jog miškuose būtų jauku ir patogu! Kaip priklauso miško gynėjams ir laumėms, didelis gaubtas norint susilieti su gamta ir rankovių skylės nykščiams, jog būtų šilta, bet ir ugnelę pakūrenti patogu būtų. 100 proc. medvilnė, minkštas ir patogus audinys ir rankų darbo Gyvo miško šilkografijos antspaudas, kurta ir pagaminta Lietuvoje 🌕🐺Dizainas: Samadhi

Kaina 80Eur. Kiekis ribotas. VISA PARAMA keliauja miškų apsaugos veiklai plėtoti. 

DŽEMPERĮ UŽSISAKYK ČIA


Prisidėk prie miškų, sveikos aplinkos gynybos ir pilietinės kontrolės!

#Patreon“ ir #Paypal internetinėse platformose yra galimybė prisidėti prie mūsų veiklos nuolatine mėnesine parama pagal jūsų norą ar išgales, pavyzdžiui, 1 ar daugiau EUR.  Jums tereikia pasirinkti sumą, kurią norite aukoti, vieną kartą įvesti savo banko kortelės arba „Paypal“ paskyros duomenis ir „Patreon“ kas mėnesį nuskaitys iš jūsų sąskaitos pasirinktą sumą. Pasikeitus situacijai, bet kada ir be jokių papildomų sąlygų galėsite šį savo įsipareigojimą nutraukti.

PATREON platforma: https://www.patreon.com/gyvasmiskas

PAREMK (Paypal, Paysera)
WWW.GYVASMISKAS.LT/PAREMK

TIESIOGINĖ PARAMA:
Asociacija „Gyvas miškas“
Gavėjo kodas: 304896516
Sąsk. Nr.: LT217300010156112739
Mokėjimo paskirtis: Parama
Nori prisijungti? Turi pasiūlymų – rašyk info@gyvasmiskas.lt

PARAMA SKIRIAMA:
– Bendruomenių konsultacijoms;
– Piliečių įtraukimo ir aplinkos kontrolės įrankiams kurti;
– Teisinei veiklai (advokato Sauliaus Dambrausko darbo išlaidoms);
– Informavimui ir šviečiamajai veiklai apie įvykius ir gamtos apsaugą;
– Viešojo intereso atstovavimui ir gamtos teisių gynimui, aktyviam lobizmui (seimas, ministerijos, institucijos, dalyvavimas posėdžiuose, raštų rengimas);
– Ekspertų komandai burti;
– Inicijuoti įstatyminės bazės pakeitimus;
– Planuojamiems bendruomenių ir aktyvistų susitikimams; renginiams ir akcijoms rengi

#SUSIPAŽINKIME – GYVO MIŠKO AMBASADORĖ – Vaida Vilkė Tulabaitė 

Vilke save vadinanti Vaida pradėjusi nuo kelių arų, su džiaugsmu ir dideliu entuziazmu dabar gamtiškai ūkininkaujanti jau vieno hektaro plote ir rodanti pavyzdį, kaip iš nedidelio ekologiško ūkio galima pragyventi.
“Ekologija – normalus gyvenimo būdas, sveikai mąstančio žmogaus gyvenimo būdas, kuris stengiasi gyventi taip, kad sau nekenktų, o padėtų. Šiuo metu ekologija besidominčiųjų yra tik būrelis, bet kuomet jis peraugs į didesnę grupę, kitaip gyventi ir daryti bus tiesiog nebepriimtina, tuomet pasikeis ir likusiųjų požiūris į aplinką, gamtą ir tą pačią ekologiją.”

GYVO MIŠKO MISIJA, VIZIJA IR TIKSLAI

MISIJA:
Atgaivinti ir puoselėti senųjų Protėvių paveldą – Gamtos pajautos ir pagarbos Gyvybei kultūrą.

VIZIJA:
GYVAS ŽMOGUS – gyvybinga, drąsi, brandi ir kūrybiška pilietinė visuomenė, veikianti kaip vientisas ir sveikas organizmas.
LIETUVA – holistinės ekopasaulėžiūros ir atsakingų žaliųjų inovacijų bei technologijų lyderė pasaulyje – harmoningo ir įkvepiančio gyvenimo būdo gamtoje skleidėja.

TIKSLAI:
– Iškelti aplinkosaugą kaip prioritetinę valstybės ir visuomenės nacionalinio saugumo ir bendro gerbūvio sąlygą;
– Kurti pilietinę žiniasklaidą ir erdvę dialogui – jungtis į bendrą žinių, idėjų ir informacijos sklaidos tinklą;
– Šviesti ir plėsti suvokimą kaip veikia Gamta – kelti pilietinį sąmoningumą ir ekologinį raštingumą;
– Ginti ir atstovauti viešą interesą ir teisę į sveiką aplinką;
– Įgalinti pilietinę visuomenę aktyviai dalyvauti sprendimų kūrimo ir priėmimo procese;
– Įkvėpti bendrai kūrybai ir harmoningam gyvenimo būdui santarvėje su gamta;

Dėkingi iki medžių viršūnių!

Gyvo miško komanda

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau