Eitynės „Miškas Lietuvos – atsiklausk Tautos“ – tiesioginė transliacija (VIDEO) (FOTO) 2018 GRUODŽIO 3 PAPILDYTA: atstatydintas Aplinkos ministras

Eitynės „Miškas Lietuvos – atsiklausk Tautos“ į Katedros aikštę sutraukė minią žmonių

Į gruodžio 1 dieną miško aktyvistų organizuotas Eitynes „Miškas Lietuvos – atsiklausk Tautos“ Katedros aikštėje susirinko apie 1500 žmonių, kurie, nešini medžio šakelėmis, ėjo Gedimino prospektu Nepriklausomybės aikštės link.

Eitynės buvo skirtos Seime numatomo svarstyti Lino Balsio įstatymo projekto palaikymui, kuriuo norima uždrausti plynus kirtimus nacionaliniuose, regioniniuose parkuose ir kitose saugomose teritorijose.

PAPILDYTA 2018 12 03 –  atstatydintas Aplinkos ministras

Delfi 2018 12 03 Premjeras keičia tris ministrus
Klaipėdos diena 2018 12 03  R. Karbauskis apie trijų ministrų atstatydinimą: tai logiškas sprendimas
DELFI 2018 12 03 Pareigų netekę Skvernelio Vyriausybės ministrai: lemtingas skaičius jau visai arti
DELFI 2018 12 03 Paluckas: premjeras duoda kraujo ir viliasi, kad žmonės gal pamirš, kas kaltas
DELFI 2018 12 03 Komunikacijos ekspertas apie Skvernelio ėjimą: labai įdomu, ką dabar darys nustumta Grybauskaitė didžiausia intriga – Aplinkos ministerija 
DELFI 2018 12 03 Kęstutis Navickas: žinau, kam buvo reikalinga mano galva – vardina, ko nesutiko priimti į darbą
DELFI 2018 12 03 Grybauskaitė: Skverneliui nepavyks
DELFI 2018 12 03  Pareigų netekę Skvernelio Vyriausybės ministrai: lemtingas skaičius jau visai arti

“Jei prezidentė Dalia Grybauskaitė patvirtins teikimus atleisti švietimo ir mokslo, kultūros ir aplinkos ministrus, bus pasikeitę jau šeši šios Vyriausybės ministrai. Pagal Konstituciją pasikeitus daugiau nei pusei iš keturiolikos ministrų, Vyriausybė turi iš naujo gauti Seimo įgaliojimus arba atsistatydinti.”

Šiuo metu vyksta visuomenės inicijuotas teismo procesas – grupės ieškinys, prie kurio jau prisijungė 234 fiziniai ir juridiniai asmenys iš visos Lietuvos, tikimasi jog per 2-3 mėn. išaugs iki kelių tūkstančių. Grupės narius vienija troškimas užkirsti kelią neteisėtai vykdomiems pagrindiniams valstybinių miškų kirtimams „Natura 2000“ teritorijose ir joms artimoje aplinkoje ir apsaugoti šias saugomas teritorijas nuo kenksmingų poveikių. Remiantis Konstitucijos 53 str. 3 dalimi Valstybė ir kiekvienas asmuo privalo saugoti aplinką nuo kenksmingų poveikių.

Be to, Europos Komisija pradėjo pažeidimų procedūrą dėl plynų kirtimų europinės svarbos saugomose teritorijose, bet šie procesai truks ilgai ir per tą laiką dar nemažai miškų saugomose teritorijose bus iškirsta. Todėl minėto įstatymo svarstymas Seime yra itin svarbus ir jam reikalingas didelis visuomenės palaikymas, kad Seimo nariai balsuotų „už“.

Plyni miško kirtimai saugomose teritorijose (nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, draustiniuose, europinės svarbos NATURA 2000 teritorijose) jau pasiekė tokia ribą, kad kelia grėsmę šių teritorijų išlikimui.

Saugomos teritorijos įsteigtos tam, kad jose esančių miškų gamtinė būklė ir rekreacinis potencialas tik gerėtų, bet nedarni miškininkystė metai iš metų tą gamtinę būklę blogino: kraštovaizdis pasikeitė neatpažįstamai, krito vietovių patrauklumas, sumenko biologinė įvairovė.

Lietuva gavo oficialų pranešimą – įspėjimą iš Europos komisijos „dėl to, kad nėra nustatytos gamtos apsaugos teritorijos ir tinkamai neužtikrinta vietinių buveinių ir rūšių apsaugos“.

Renginį organizavo asociacija „Gyvas miškas“, Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“, ir Labanoro klubas.

SKAITYTI PLAČIAU: 2018 12 03 Eitynių organizatorių kreipimasis į Seimą ir Vyriausybę dėl saugomų miškų įstatymo projekto svarstymo SKUBOS tvarka

Palaikymo eitynės – koncertas UŽ MIŠKUS „Miškas Lietuvos – Atsiklausk Tautos!“ Gruodžio 1 d. 12 val. Vilnius, Katedros aikštė (VIDEO, ŽINIA, PROGRAMA)

Pranešimas visuomenei ir spaudai

Romuvos krivė Inija Trinkūnienė sambūrį prie Seimo pradėjo šiais žodžiais:

Giruže mano, žalioji mano, kaskart, kai einu tavin, masina mane samanėlių patalėlis, apglėbia medžių šakos, žvilgsnį traukia viršūnės. Mums, lietuviams, miškas buvo ir yra šventa vieta.

Mums miškas – giria – gojus vis dar yra šventi, taip kaip šventa yra Lietuvos žemė. Nuėję į mišką mes norime atrasti tą pirmapradę nesuterštą vietą, kurioje tvyro šventa mūsų žemės ir protėvių dvasia.

Giruže mano, žalioji mano… tu mums esi šventa, mes kalbamės su tavim. Mums girios ir miškai, šilai ir alkai; ąžuolai, beržai, eglės, liepos ir uosiai sako žodžius kalba, kurią mes jaučiame širdimi, ir šiandien jie mums sako:

„Mes esame pavojuje, mus kerta negailestingai, plynai ir grynai.“

O mes atsakome:
– Jūs esate pats svarbiausias Šventosios mūsų Lietuvos žemės klodas – jūs per amžius ir iki šių dienų išlaikote tą rimtį, paslaptį ir šventumą, kuris lydėjo mūsų protėvius.

– Mes nesame atsieti nuo gamtos, mes esame jos dalis, mes esame vienis ir privalome gyventi darnoje su gamta, miškais, giriomis ir alkais!

– Mes jaučiame tą ypatingą jausmą, kuris apimdavo mūsų protėvius apsilankius šventajame ąžuolų alke, ir esame atsakingi už tai, kad jūs gyvuotumėte ir žaliuotumėte.

Te žaliuoja girios, miškai, šilai ir alkai, te gaudžia, stiprina, įkvepia ir ramina; mes, romuviai, mes, lietuviai, esame jūsų dalis!

 ŽINUTĖ – “MES ESAME MIŠKO TAUTA!”

Autorius: Linas Bartašius (“Kelias pažinti”)

Mes Esam Miško Tauta

"MES ESAM MIŠKO TAUTA!" 🌳❤️🔥 Ačiū visiems bendražygiams! Eitynės už Miškus 2018 12 01, Vilnius #MiškasLietuvosAtsiklauskTautos #StopPlyniKirtimai #ForestPeopleUnite🌿 Ypatingas dėkui Ugnius Kiguolis už paramą ir palaikymą, Gediminui Storpirščiui, Giedriui Arbačiauskui, Dainiui Razauskui ir Romuvos Krivei Inijai Trinkūnienei už išmintį, Kūlgrinda už protėvių giesmę, lakštingalos balsui Monika Juskeviciute, girios skambesiui Saulius Spindi, Ignas Kavaliauskas už himną augalams, Renaldas Jančiauskas už apsaugas ir dekoracijas, Dijūta Kalnalis kolektyvui už jėgą, Afrikos būgnai už ritmą, orkestrui JD Brass už nuotaiką, Ruti Liūtė ir visai 'Šviesos genčiai', Dūkštų seniūnijai už malkas, JonasJuozas Rudzinskas už Ugnį, Deividas Jakavičius ir Vaclovas Grinius už garsą, Petras Budvytis už deglus, Linas Bartašius už vizualines žinutes, kartu ėjusiems ir kitaip palaikiusiems.Jei palaikai mūsų siekius ir viziją – #PrisidėkPrieJudėjimo #ParemkGyvąMiškąWWW.GYVASMISKAS.LT/PAREMK– MŪSŲ MISIJA –🌿 Atgaivinti ir puoselėti senųjų protėvių paveldą – gamtos pajautos ir pagarbos gyvybei kultūrą.– VIZIJA –🌿 GYVAS ŽMOGUS – gyvybinga, drąsi, brandi ir kūrybiška pilietinė visuomenė, veikianti kaip vientisas ir sveikas organizmas.🌿 LIETUVA – holistinės ekopasaulėžiūros ir atsakingų žaliųjų inovacijų bei technologijų lyderė pasaulyje – harmoningo ir įkvepiančio gyvenimo būdo gamtoje skleidėja.Daugiau: WWW.GYVASMISKAS.LT

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2018 m. Gruodis 4 d., Antradienis


LRT PANORAMA reportažas:

Eitynės miškus – LRT PANORAMA, 2018 12 01

Eitynės miškus – LRT PANORAMA, 2018 12 01PAPILDYTA: Aplinkos ministras atstatydintas 2018 12 03https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/premjeras-keicia-tris-ministrus.d?id=79755329&fbclid=IwAR1_5UyAztrAP5igPd9lDuRFw86eHI5z-AQdL9ksEbiHd6qUUwfn2U6PrY8Metas prisiimt atsakomybę! "Miškas Lietuvos – Atsiklausk Tautos!"TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA:Ačiū Minfo.lt!1 dalis. Pradžia. Eitynės: https://www.facebook.com/minfoLietuva/videos/194931234747566/2 dalis. Prie Seimo. Kalbos, dainos, interviu: https://www.facebook.com/minfoLietuva/videos/291947631425846/Justina Vidzėnė​ Eitynės Gyvai: https://www.facebook.com/gyvasmiskas/videos/2382941405112717/ALKAS.LT Vilniuje eisena-mitingas „Miškas Lietuvos – atsiklausk Tautos“ (video, tiesioginė transliacija http://alkas.lt/2018/12/01/vilniuje-vyksta-eisena-mitingas-miskas-lietuvos-atsiklausk-tautos-video-tiesiogine-transliacija/?fbclid=IwAR1Rq8nciaB3_TqiBwIWFlNGOeg6cb-X7SAjfJe0dLkIz92jYvqKZNqY6RA15 min: A.Gaidamavičius eitynėse prieš miškų kirtimą: ministras patarimų neklausė https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/sostineje-rengiamos-eitynes-pries-plynus-kirtimus-miskuose-56-1068242?fbclid=IwAR1NOyknhEoH1UAwqKLGr5ApDDZ-1OKhUwM5vL3ylHFvFwP4xUJs9HRU9-4#_&copiedLRT: Vilniuje – akcija prieš plynus medžių kirtimus https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/236029/vilniuje-akcija-pries-plynus-medziu-kirtimus?fbclid=IwAR3yfwZUaakh7wHR9kY0djWOmYBY5W9Tm1nJiyLIbH89lM5xKUbEj3-Lqdk#.XALKiLLDKu0.facebookLRytas: Mediniais pagaliais apsiginklavę ir pasipiktinę žmonės žygiuoja link Seimo https://tv.lrytas.lt/zinios/ziurovu-kamera/2018/12/01/news/mediniais-pagaliais-apsiginklave-ir-pasipiktine-zmones-zygiuoja-link-seimo-8416669/?fbclid=IwAR2KZlq6BniiCJDsqc20BZwz1-fYqA9FxEvPi4jDUExF37eFo0qMvl1zc9MKAUNO DIENA:Plynų kirtimų priešininkai tikisi sprendimų SeimePlynų miško kirtimų saugomose teritorijose priešininkai puoselėja viltis, kad Seime bus priimtas tokius kirtimus draudžiantis įstatymas. Tokią poziciją jie išsakė ir šeštadienį Vilniuje surengtose eitynėse, pabrėždami, kad jų judėjimas jau įgauna ir tarptautinį mastą.„Noriu pasakyti, kad mes tiktai pradedame, po truputį įgauname ir tarptautinį mastą. Tarp mūsų plevėsuoja ir Latvijos vėliavos (…) Estai irgi kartu su mumis, jie jau anksčiau pradėjo šiuos žygius, ir pas juos saugomose teritorijose plyni kirtimai jau uždrausti, mes dar tik atėjome to reikalauti“, – teigė A. Gaidamavičius.Skaityti daugiau: http://kauno.diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/sostineje-eitynes-pries-plynus-kirtimus-miskuose-891365http://kauno.diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/sostineje-eitynes-pries-plynus-kirtimus-miskuose-891365INFA.LT reportažas: https://www.youtube.com/watch?v=JY8DX5G5PRc

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2018 m. Gruodis 3 d., Pirmadienis


www.infa.lt reportažas:

Pilietinė žinutė:

Miškai – Vaikai – Mokytojai – Imigracija – LIETUVA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Posted by Zita Baskiene on 2018 m. Gruodis 1 d., Šeštadienis


TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA:

1 DALIS. PRADŽIA. EITYNĖS:

https://www.facebook.com/minfoLietuva/videos/194931234747566/

I dalis – Eitynės už miškus! Vilnius 2018 12 01II dalį – kalbas ir koncertą prie Seimo galite žiūrėti čia https://www.facebook.com/minfoLietuva/videos/291947631425846/

Posted by Justina Vidzėnė on 2018 m. Gruodis 1 d., Šeštadienis

Posted by Sakalas Gorodeckis on 2018 m. Gruodis 1 d., Šeštadienis

Eitynės už Lietuvos miškus, 2018-12-01

Posted by Sakalas Gorodeckis on 2018 m. Gruodis 1 d., Šeštadienis


2 DALIS. PRIE SEIMO. DAINOS, KALBOS, INTERVIU:

Minfo

Tiesioginė transliacija iš mitingo Vilniuje: "MIŠKAS LIETUVOS – ATSIKLAUSK TAUTOS"

Posted by Minfo on 2018 m. Gruodis 1 d., Šeštadienis


Tiems, kas lakštingalos negirdėjo arba norėtų pakartoti 😏🌳

Posted by Mažvydas Visockis on 2018 m. Gruodis 1 d., Šeštadienis


Ministras Kęstutis Navickas kalba mitinge Už Miškus:

AM ministro K.Navicko kalba, 2018-12-1

Eitynių už Lietuvos miškus mitingas.

Posted by Sakalas Gorodeckis on 2018 m. Gruodis 1 d., Šeštadienis


Gedimino Storpirščio kalba sambūrio už miškus metu 2018 12 01

Gediminas Storpirštis, 2018 12 01

#EITYNĖS Gedimino Storpirščio kalba sambūrio už miškus metu 2018 12 01Eitynės „Miškas Lietuvos – atsiklausk Tautos“ – tiesioginė transliacija (VIDEO) (FOTO) 12.03 PAPILDYTA: atstatydintas Aplinkos ministrashttps://www.gyvasmiskas.lt/eitynes-miskas-lietuvos-atsiklausk-tautos-tiesiogine-transliacija-video-foto-12-03-papildyta-atstatydintas-aplinkos-ministras/?fbclid=IwAR3VLMwoHmADS5qmE9S_iyyiaSWZvYn290hQZdBfD34nUe9WbF3yPakX7kY

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2018 m. Gruodis 3 d., Pirmadienis


GYVAS MIŠKAS – FOTOGALERIJA. RENGINIO AKIMIRKOS:

FOTOALBUMAS  1 DALIS  (Mindaugas Malakauskas)

FOTOALBUMAS  2 DALIS (Arnas Juškėnas)

Foto: E. Blaževič, LRT

Foto: E. Blaževič, LRT

Foto: E. Blaževič, LRT

ŽINIASKLAIDOJE:

ALKAS.LT  Vilniuje eisena-mitingas „Miškas Lietuvos – atsiklausk Tautos“ (video, tiesioginė transliacija)


15 min: A.Gaidamavičius eitynėse prieš miškų kirtimą: ministras patarimų neklausė

Eitynes organizavo ne bet, kas o ministro visuomeniniu patarėju rugsėjo pabaigoje tapęs gamtininkas Andrejus Gaidamavičius. Tiesa, 15min jis sakė šių pareigų realiai niekada nėjęs, nes ministras esą neįsiklausė nė į vieną jo patarimą. Todėl gamtininkas ketina trauktis iš visuomeninio K.Navicko patarėjo pareigų. „Dar kol kas formaliai esu, bet iš tikrųjų net formaliai nebuvau įtrauktas iš tikrųjų. Faktiškai. Kiek aš siūliau sprendimų – nė vieno nepriėmė. Aš manau, kad tai buvo daugiau viešųjų ryšių akcija“, – sakė jis.

Gamtininko teigimu, šeštadienio akcija – palaikymo, o ne protesto

Andrejus Gaidamavičius: „Galiu pasakyti, kad po Labanoro žygio spalio 13 d. situacija nė kiek nepasikeitė. Ten tie planai ministerijos, kad simboliškai sugriežtins saugomų teritorijų kirtimą, jie apskritai bus tik kitais metais. Kadangi dabar labai svarbus numatomas įstatymo svarstymas apskritai plynų kirtimų uždraudimo saugomose teritorijose, kas kardinaliai pakeistų situaciją į gerą pusę, tai mes atėjome palaikyti tų Seimo narių, kurie už tą įstatymo projektą“, – sakė A.Gaidamavičius. Pasak jo, eitynėse dalyvavo Latvijos kolegos, daug mokslininkų – etnologas Libertas Klimka, daktaras Dainius Radzevičius, profesorius Leonardas Rinkevičius.

(…) „Nepatikėsit, bet 20-50 m. laikotarpyje visa Lietuva jau yra iškirsta plynai. Ką tai reiškia? Kaskart įstatymu vis mažinamas pjautino medžio storis ir tie medžiai, kuriuos dabar pjauname, yra ūkiškai auginami. Jie nėra tam, kad gamta būtų natūrali“, – aiškino judėjimo „Junkis“ atstovas Bernardas Šatkovskis. Jo kolega Aldevinas Pukys pridūrė, kad ir medienos pramonei, baldams jau galima rinktis kitas medžiagas arba vežtis medieną iš Rusijos, o kurui naudoti medieną esą išvis nusikaltimas.


LRT:  Vilniuje – akcija prieš plynus medžių kirtimus

Tokia palaikymo akcija vyksta ir prie kelių Lietuvos ambasadų užsienyje. Eisena sutraukė žmonės ne tik iš visos Lietuvos, čia plėvesavo ir Latvijos vėliava.

„Gruodžio pradžioje čia [Seime] bus svarstomas labai svarbus įstatymas, kad bent jau saugomose teritorijose nebūtų komercinių miškų kirtimų. Galima juos kirsti ekologiškai, tausojančiai, darniai, bet ne taip, kaip buvo kertama iki šiol. Pavyzdžiui, Labanoro girioje kiekvienas nukirstas rąstas per tarpininkus keliauja į Kiniją.

Ar mes iš tiesų esame tokia miškų turtinga šalis, kad galime eksportuoti savo miškus į nepasotinamas Kinijos rinkas? Žinoma, kad ne. Ir mes atėjome tam pasakyti „ne“, – kalbėjo A. Gaidamavičius.

Minią Nepriklausomybės aikštėje pasitiko Aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Navickas. Jis LRT.lt sakė, kad akcija yra paradoksali. 

„Kai išties pradedi atlikti daugiau veiksmų gamtos labui, kyla protestai. Dabar yra pasimetimas ir labai neaišku“, – kalbėjo jis. 

Pasak ministro, situacija dėl plynų kirtimų saugomose teritorijose yra labai nevienareikšmė. 

„Situacija dėl plynų kirtimų yra nevienareikšmė. Viena, ką sako miškininkai, – pušynas neatželia, jeigu yra užgožiamas kitomis medžių rūšimis. Kai kuriais atvejais jis reikalingas. 

Kitas dalykas – saugomose teritorijose, kai jos buvo steigiamos, susiderėta su savininkais, kad miškas bus tvarkomas pagal kelis principus: ūkinį ir konservacinį. Tai vėlgi, jeigu mes norime atverti šią bylą, reikia derėtis. […] Kad savininkai, kurie sutiko, kad ten būtų saugoma teritorija, jie pasitikėjo, kad valdžia laikysis savo įsipareigojimų. Tai dviprasmybės yra labai daug. Niekas neprieštarauja, kad miške reikia daugiau aplinkosauginių priemonių, bet mes manome, kad esame pasiūlę pakankamai daug. Ir tai dar jų neapgynėme“, – komentavo ministras. 

Tarp dalyvavusių eisenoje buvo ir miškininkų. Štai miškininkas Gediminas iš Vilniaus pasakojo, kad visa kirtimų sistema remiasi labai netiksliais skaičiavimais. 

„Ta miškų inventorizacija, kuri vyksta kas dešimt metų, yra su labai didelėmis paklaidomis. O inventorizacijos duomenų pagrindu ir yra ūkininkaujama. Girininkijoms nustatomi planai, kirtimo apimtys ir panašiai. Kai yra netiksli inventorizacija, tas netikslumas plinta ir toliau“, – aiškino jis.

Ši akcija – vasarą vykusių masinių eitynių Labanoro girioje tąsa.

Pasak A. Gaidamavičiaus, miškų kirtimo tema nepaprastai suvienija Lietuvą ir tai, kas šiandien vyksta, yra gyvas to įrodymas. 

„Jeigu kas nors galvoja, kad saugoti saugomas teritorijas yra radikalu, kad laikytis ES direktyvų yra radikalu, kad saugoti gamtą yra radikalu, tai jie patys yra radikalai“,– kalbėjo organizatorius. 

Jis pabrėžė, kad Lietuva sulaukia daug palaikymo ne tik iš latvių, bet ir estų, pas kuriuos toks įstatymas jau priimtas. 

„Einu, nes man svarbūs mūsų miškai. Nesinori daryti skandalų ar psichozių, bet nepasitenkinimas yra. Norime išsaugoti žalius plotus. O mes, kaip piliečiai, turime teisę tai pasakyti. Man, kaip molėtiškei, miškai yra tikrai artimas dalykas“, – kalbėjo Rūta. 

Vilnietis Marius akcentavo, kad miškas nėra daržovių lysvė. 

„Priklausau orientavimosi sporto klubui (kaip žinote, jie po miškus bėgioja), myliu gamtą, daug laiko joje praleidžiu. Pačiam vasarą teko stovyklauti tame pačiame Labanore ir matyti tuos kirtimus. 

Kai prasidėjo visos kalbos, dar užkliuvo momentas, kad miškininkai ir kirtėjai akcentuoja, kad „pribrendo miškas, galima ir kirsti“. Bet juk jis nėra kaip kokia daržovė – nuskynei ir viskas. Senų miškų reikia ir gyvūnijai, ir patiems žmonėms“, – kalbėjo vilnietis.


LRytas: Mediniais pagaliais apsiginklavę ir pasipiktinę žmonės žygiuoja link Seimo 


KAUNO DIENA: Plynų kirtimų priešininkai tikisi sprendimų Seime

Plynų miško kirtimų saugomose teritorijose priešininkai puoselėja viltis, kad Seime bus priimtas tokius kirtimus draudžiantis įstatymas. Tokią poziciją jie išsakė ir šeštadienį Vilniuje surengtose eitynėse, pabrėždami, kad jų judėjimas jau įgauna ir tarptautinį mastą.

„Noriu pasakyti, kad mes tiktai pradedame, po truputį įgauname ir tarptautinį mastą. Tarp mūsų plevėsuoja ir Latvijos vėliavos (…) Estai irgi kartu su mumis, jie jau anksčiau pradėjo šiuos žygius, ir pas juos saugomose teritorijose plyni kirtimai jau uždrausti, mes dar tik atėjome to reikalauti“, – teigė A. Gaidamavičius.


DELFI: Plynų kirtimų priešininkai tikisi sprendimų Seime 

Plynų miško kirtimų saugomose teritorijose priešininkai puoselėja viltis, kad Seime bus priimtas tokius kirtimus draudžiantis įstatymas. Tokią poziciją jie išsakė ir šeštadienį Vilniuje surengtose eitynėse, pabrėždami, kad jų judėjimas jau įgauna ir tarptautinį mastą


SVARBU ŽINOTI:

LABANORO ŽYGIS – MIŠKO MANIFESTAS

MIŠKO GYNĖJO ABC

DĖL VYKDOMŲ AR PLANUOJAMŲ KIRTIMŲ – ATMINTINĖ GYNĖJUI

MIŠKŲ BYLA – JUNKIS  PRIE GRUPINIO IEŠKINIO

KUO GALIU PRISIDĖTI? – SAVANORIO ANKETA 

NATURA 2000 ŽEMĖLAPIS 

KUR NUMATOMI KIRTIMAI? – LEIDIMUS  TIKRINK ČIA

GYVAS MIŠKAS TV – YOUTUBE / FACEBOOK VIDEO ARCHYVAS

MEDŽIŲ GYNĖJŲ GRUPĖS FB – IEŠKOK ČIA


NAUDINGOS NUORODOS:

Linas BALSYS pristato miškų pataisas Seime. Ar žinai, kad 2017 metais buvo išduota virš 15 000 leidimų PLYNIEMS KIRTIMAMS? (VIDEO)

2018 10 22 Spaudos konferencija dėl neteisėtų kirtimų saugomose teritorijose ir Aplinkos ministerijos miško grupės išvadų (VIDEO), 

2018 11 12 SAUGOMŲ MIŠKŲ BYLA: Saulius DAMBRAUSKAS kviečia GINTI viešą interesą ir tapti grupės ieškinio nariu (užpildyk pareiškimą)

2018 11 06 Aplinkos ministras Kęstutis Navickas pristatė būsimas miško pataisas Seime (VIDEO+komentarai)

2018 10 27 Kirtimų ŽEMĖLAPIAI – būsimos PLYNĖS suprojektuotos gražiausiose turistinėse ežerų ir upių zonose: galimi potvyniai, sausros ir erozija (jeigu leisime)


KIRTIMŲ DIDINIMAS:

2018 08 08 Miškų naikinimo ministerija vasarą įgauna pagreitį: kirtimus didina 6 %, o dalį miškų ruošiamasi paversti žvyro karjerais (Aplinkos ministras atostogose)

2018 08 20 Didinami miško kirtimai: Miškų Sąjūdžio spaudos konferencija Seime (VIDEO). Įvykių chronologija ir spaudos apžvalga 

2018 10 28 Gintautas KNIUKŠTA: gautas Vyriausybės posėdžio garso įrašas, kuriame buvo priimtas sprendimas 6 % didinti kirtimų normą (miško likimas nulemtas per 25 sekundes!)


PLYNI KIRTIMAI:

PLYNI KIRTIMAI – Lietuva iš paukščio skrydžio: ką mano Aplinkos ministerija? Saugomos teritorijos (VIDEO)

Plyni kirtimai labai pelningi medienos verslo pramonei, bet turi didžiulę socialinę ir ekologinę kainą

Plyni kirtimai: jei ir toliau taip elgsimės su miškais, virsime stepių zona

VDU profesorius tiria PLYNŲ kirtimų įtaką ekosistemoms: „galvodami tik apie medieną, skurdiname gamtą – miškas nėra daržas“

Kaip sunkiasvorė skandinaviška miškų kirtimo technika „mala“ Lietuvos miškus

Gyvo Miško ABC: miškas kuria dirvožemį kaip knygą


SENGIRĖS:

Kirtimai sengirėse ir saugomose teritorijose – situacija Punios šile ir Labanoro girioje (VIDEO)

„Sengirė“ režisierius: senieji Lietuvos miškai nesaugomi dėl greitų ir didelių pinigų – Vakarų Europa gyvą mišką seniai išnaikino (kuria miškų fondą!)

Belovežas – paskutinė Europos sengirė, atlaikiusi žmogaus invaziją

Sengirės – žmogaus nepaliesti miškai

Paslaptingiausi Natūralūs Pasaulio Miškai

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau