Piliečiai socialiniuose tinkluose dėl miškų kirtimų didinimo: Eglė ir Titas kviečia iššūkiui FB – kalbėk, dalinkis, budink! (FOTO)

2018 08 22 Eglė Akelaitytė rašo ir kviečia jungtis prie pilietinės iniciatyvos FB:

IŠŠŪKIS. Vyriausybė didina miškų kirtimo normą. Ar mes galim savo namuose ką nors pasakyti ar padaryti? 

“Netikiu, kad yra lietuvių dauguma, kuriems miškas, tai tik mediena ir kuro kainos… Netikiu, kad mes norim gyventi kaip žvėriukai zologijos sode, galintys miško kvapą įsivaizduoti vaikštant tik dirbtinai suformuotais takeliais, šalia kurių auga tik pora jaunų medelių… Netikiu, kad daugumai patinka matyti tas masines kirtavietes, kur tik prieš metus nuo darbų pabėgę ilsėjomės, atgaudinėjome jėgas palapinėse ar po atviru dangum… Dažniausiai apie tokius dalykus mes nesusimąstom, kol nesugaluojam arba kol visko neprarandam.

Mes ir patys su Titu mažai ką supratom, kas čia vyksta, kol neišsikraustėm iš miesto gyventi arčiau gamtos, todėl dabar stebim ir stengsimės dalintis realybe kurią matom.

Mums miškas yra gyvybės ir stiprybės šaltinis. Niekada nemėgau gyventi tik žmogaus suformuotose erdvėse. Mano suvokimu, tikras, sąmoningas žmogus gali pasikrauti tik laukinėje gamtoje, tik ilgametėje visatos užkrautoje erdvėje.

Kol mes norėsim viską kontroliuoti, tol mes griausim patys save. Kol nepajausim, kad esam visatos ir gamtos dalis, į kurią tiesiog turim harmoningai įsilieti, mes griausim ir naikinsim save. Prasieiti basomis miško takais, tarp senų medžių, mums tai didžiausias įsikvėpimas, pasistiprinimas, atgaiva kūnui ir sielai. Tai ne sentimentai ar per didelis jautrumas, tai yra suvokimas ir pajautimas, kad mes esame kur kas daugiau ir stipriau nei tik materija, kurią galime paliesti ar pačiupinėti.

Dalinamės vaizdais apie buvusios sengirės užuominas, apie medžius kurie dabar atlieka sengirės paminklo funkciją. Prisiglaudus prie jų jauti neapsakomą jėgą, ramybę, išmintį, kažką tokio didelio ir neapčiuopiamai galingo, o tai ką apie seną mišką kalba mūsų valdžios atstovai, net sunku suvokti.”


KĄ REIKTŲ DARYTI:

1. Nukopijuoti viršutinę šio posto dalį su heštagais, kad norintiems būtų galima labiau pasigilinti į šią miškų kirtimo problemą.
2. Pasidalinkit savo vaizdais ir patirtimi, ką jums reiškia miškas, kodėl jis jums brangus, kad ir po pora žodelių.
3. Prijunkit ir perduokit iššūkį bent 3 savo FB draugams.

 🌳🍃
Turime kalbėti vieni su kitais ir budintis, dalintis savo patirtimi, kad negyventi iliuzijose, prireikus turim imtis ir veiksmų.

🌳🍃
Kviečiu jungtis ir dalintis savo patirtimi. 🙏💚Tai gi, prijungiu mažiausiai 3 savo bičiulius ir perduodu jiems IŠŠŪKĮ plėsti žinią apie tai kas mums brangu, ką visgi norim palikti po savęs. 


GYVAS MIŠKAS prisideda prie šios iniciatyvos – kviečia jungtis ir skleisti žinią kuo plačiau! Pasidalink šiuo postu savo FB paskyroje ir prisidėk prie žinių sklaidos:

#Nestovėk_Po_Medžiu #Stovėk_Už_Medžius

IŠŠŪKIS. Vyriausybė didina miškų kirtimo normą. Ar mes galim savo namuose ką nors pasakyti ar padaryti?…

Posted by Egle Akelaityte on 2018 m. Rugpjūtis 22 d., Trečiadienis


SKAITYTI PLAČIAU: Miškų naikinimo ministerija vasarą įgauna pagreitį: kirtimus didina 6 %, o dalį miškų ruošiamasi paversti žvyro karjerais (Aplinkos ministras atostogose)

SKAITYTI PLAČIAU: Remigijus Lapinskas. Biokuras nėra kaltas dėl Vyriausybės sprendimo didinti miškų kirtimus

SKAITYTI PLAČIAU: ŽINIŲ RADIJO laida: Kodėl DIDINAMOS miškų kirtimo apimtys? (87 procentai klausytojų prieš didinimą)

SKAITYTI PLAČIAU: Aplinkosaugininkė Austė JUOZAPAITYTĖ – „kas 5 metus vis didinami miško kirtimai – kiek laiko liko Lietuvai?“

SKAITYTI PLAČIAU: Dėl miškų kirtimų didinimo: Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ rezoliucija ir papildantys dokumentai (Aplinkos ministerija, LR Vyriausybė) 2018 08 20

SKAITYTI PLAČIAU: Pranckiečio išmintis: neiškirstas miškas supūva, o kirtimų didinimas padės atjauninti Lietuvos miškus (komentarai) 2018 08 22


Grabijolų kaimo pažintinis takas ir storiausias Neries regioninio parko ąžuolas

Foto: Eglė Akelaitytė ir Titas Vertelka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau