K. Navickas Seime: Valdybos pirmininko požiūris į miškus ribotas, naujų darbuotojų algų nežino ir neturi pozicijos dėl plynų kirtimų, 2018 03 27

2018 02 27 Vyriausybės pusvalandis. Aplinkos ministro ataskaita dėl vykdomos miškų reformos Seime:

DĖL NAUJŲ ATLYGINIMŲ (J.Olekas)

Kokį atlyginimą gaudavo generalinis urėdas ir kiek jis dabar gauna kaip pavaduotojas naujoje įmonėje? Koks naujos įmonės vadovo atlyginimas?

Kiek gavo Ignalinos girininkas ir kokį atlyginimą jis gauna prie NAUJOS, ĮGYVENDINTOS REFORMOS? Nes vienas iš tikslų buvo padidinti atlyginimus regionuose dirbantiems specialistams.

K. NAVICKAS: Neturiu konkrečių skaičių, atsakysiu jums raštu.


DĖL CENTRINĖS BŪSTINĖS (R. Žemaitaitis)

Ministras sako, kad  sprendimo dar nėra, vieta nežinoma, yra politinis pažadas dėl Katinų.  Žadėta Panevėžio Katinuose ir jo neatsisakyta, bet apie Kauną nėra girdėjęs, nors Vyriausybėje kalbama kitaip.


KONKURSAS Į PADALINIŲ VADOVUS

Gauta 120 paraiškų į urėdijų vadovus.


VALDYMAS. NEPRIKLAUSOMA VALDYBA (Virgilijus Poderys)

Dėl valdymo struktūros: peržiūrėjom kai kurių bendrovių valdymo struktūrą, ten kur yra daug nepriklausomų valdybos narių ir pastebėjome, kad valstybė savo lūkesčių laiškus surašo labai atsainiai, labai apskritai ir Valdybos, kuriose dauguma yra nepriklausomų, dauguma sprendžia jos – kaip gyvens ar kaip tvarkysis. Kaip pristatėte savo lūkesčių laišką, jis toks pat apvalus ir su palinkėjimais – palinkėjimų tipo. Mano klausimas – gal yra kokie rodikliai įstatyti, KOKIUS TIKSLIAI KELIATE REIKALAVIMUS, RODIKLIUS VALDYBOS NARIAMS? Čia, aišku, mes mėgdžiojame verslą, bet versle viskas yra žymiai tiksliau ir konkrečiau.

K. NAVICKAS: Lūkesčių raštai yra naujas žanras, ypatingai valstybės įmonėse. Mes jį rengiame taip, kaip jį dabar numato galiojanti tvarka ir metodinės rekomendacijos. Rodikliai, aš jų neskaičiau. Prie kiekvieno lūkesčio yra sudėti rodikliai, kas turi būti padaryta. Iš kitos pusės – negali steigėjas, šiuo atveju Aplinkos ministerija ar politinė valdžia, detaliai sudėlioti instrukcijas kaip turi elgtis NERIKLAUSOMA VALDYBA. Tame pačiame EBPO, vienas iš reikalavimų atskirti įmonių valdymą nuo politinės valdžios. Turi būt sprendimo teisė palikta Valdyboms, o strateginiai dalykai ir strategija yra perteikiami per lūkesčių laišką. Jis ir turi būti nurodantis kryptį, bet nenurodantis sprendimų, nes tam yra įmonė, tam yra Valdyba.

P.S. Valdyboje nėra ekologų, gamtininkų, aplinkosaugininkų bei nevyriausybinių visuomeninių organizacijų atstovų.


DĖL KIRTIMŲ DIDINIMO REMIANTIS KLIMATO KAITA (V.Vingrienė)

„Bet visų pirma svarbiausia, racionaliai panaudoti dabar kertamą medieną, o jeigu mes norime dar didesnio ekonominio ir klimato kaitos švelninimo efekto – galima būtų padidinti Lietuvoje kirtimus 20 procentų.“ (naujos Valstybinių miškų urėdijos Valdybos pirmininkas GEDIMINAS JASINEVIČIUS)

K. NAVICKAS: Balandžio 6 dieną, kaip tik globojant Seimo pirmininkui, mes kaip tik darome konferenciją A.Stulginskio Universitete kalbėti apie darnų miško valdymą – KAIP TURI BŪTI. Nuomonės buvo visą laiką, jos yra. Ar reikėtų didinti miškų apimtis, nes miškininkai sako “prapuola geras miškas”. Mano kaip ministro požiūrį, vienas aspektas – tik per miško prieaugį, traktuoti, kad tai yra susiję su emisijomis, YRA RIBOTAS. Atsiprašau buvusio Valdybos pirmininko (šypsenėlė), nes miško vertė yra per negyvos medienos kiekius masyvuose, geninių paukščių kiekis yra vienas iš rodiklių, ir manau, kad mes kertame ta apimtimi, kuri susijusi su darniu miško valdymu ir aš asmeniškai nematau prielaidų didinti, bet PALIEKAME TAI MOKSLINEI DISKUSIJAI, kuri bus balandžio 6 dieną ir tikiuosi rasime argumentus už ir prieš.


DIALOGAS SU VISUOMENE, GIRININKIJŲ SKAIČIUS IR PLYNI KIRTIMAI (Linas Balsys)

KAIP galite paaiškinti kodėl vykdydami reformą taip vengėte atviros ir tiesios diskusijos su visuomenės atstovais?

Štai vakar Seime vyko gana aukšto rango konferencija, inicijuota grupės Seimo narių ir nevyriausybinių organizacijų, o iš ministerijos tesulaukėme poros labai žemo rango atstovų, kurie atėjo tik paklausyti, bet nieko negalėjo atsakyti?

O iš esmės, reformos eigoje, kiek planuojama palikti girininkijų ir eiguvų?

Ir kaip reguliuosite plynus kirtimus pagal jūsų koncepciją – didinsite mažinsite, nieko nedarysite?

K. NAVICKAS: Mes niekada nevengėme atviros diskusijos. Opozicijos suorganizuota konferencija yra jūsų teisė. Mes buvome gerokai anksčiau paskelbę dėl balandžio 6 konferencijos ir šitoje vietoje ten ruošiamės, ten kviečiam aukščiausio lygmens ekspertus ir ten visą dėmesį skiriame. Vertinu kiekvieną iš renginių, bet į visus renginius mes negalime nueiti.

Dėl PLYNŲ KIRTIMŲ – taip planuojame peržiūrėti ir kalbėti toje pačioje konferencijoje dėl tvaraus miškų valdymo. Ir vienas iš tų klausimų turi būti siejamas su plynaisiais kirtimais ir tikrai reikia aiškių atsakymų.


PLYNI KIRTIMAI – Lietuva iš paukščio skrydžio: ką mano Aplinkos ministerija? Saugomos teritorijos


Balandžio 6 dienos konferencijos dienotvarkė:

Kadangi konferencijos dalyvių skaičius yra ribotas, organizatoriai kviečia į ją registruotis el. paštu me@asu.lt arba tel. 8 37 75 2282.

Išsami konferencijos darbotvarkė bus paskelbta vėliau. Ją bus galima rasti Aplinkos ministerijos ir Aleksandro Stulginskio universiteto svetainėse.

Aplinkos ministerija

Viešųjų ryšių skyrius

 

 

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau